Bakan Mustafa Varank’tan Kayseri OSB’ye ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Lideri Mehmet Yalçın ve idaresini...

Bakan Mustafa Varank’tan Kayseri OSB’ye ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Lideri Mehmet Yalçın ve idaresini ziyaret etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Çeşitli açılış merasimleri için Kayseri’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Tamer ve Hülya Nergis, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, AK Parti Vilayet Lideri Şaban Çopuroğlu, bakanlık yetkilileri ve protokol üyeleriyle bir arada Kayseri OSB’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Varank’ı, Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, Lider Vekili Murat Yibur, İdare Konseyi Üyeleri Zafer Baktır, Nihat Bozkurt ve Nuri Çetinçağlar, Bölge Müdürü Yakup Gültekin ile bölge çalışanı karşıladı. Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın ve idare konseyi üyeleri, karşılama sonrasında Bakan Varank ve beraberindeki heyeti başkanlık makamında konuk etti.

Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, Bakan Varank’a nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, Kayseri OSB’de yapılan çalışmalar ve sunulan hizmetlere ait ayrıntılı bilgi verdi. Lider Mehmet Yalçın, Kayseri OSB’nin hizmetlerine ait göstergeler başta olmak üzere sanayicilerin taleplerini içeren brifing belgesini Bakan Varank’a takdim etti.

Brifing belgesinde; Kayseri OSB sanayicilerinin yatırım teşviki ve GES üretim kapasitelerine ait talepleri, ihracata yönelik yük nakliyatı takviyeleri ve Kayseri’nin limanlara demiryolu ile ilişkisinin güçlendirilmesi, OSB genişleme çalışmaları ve arıtma tesisi kapasite artırımı için teşvikler üzere başlıklar yer aldı.

Ziyaret, Kayseri OSB idaresinin günün anısına Bakan Mustafa Varank’a ikram takdiminin ve fotoğraf çekiminin akabinde sona erdi.