Bahçeli, Erdoğan’a yine erken seçim çağrısı yapacak mı? MHP’li üst düzey yetkili cevapladı

Muhalefet partileri sık sık erken seçim davetini lisana getirirken, iktidar partisi AK Parti ise bu...

Bahçeli, Erdoğan’a yine erken seçim çağrısı yapacak mı? MHP’li üst düzey yetkili cevapladı

Muhalefet partileri sık sık erken seçim davetini lisana getirirken, iktidar partisi AK Parti ise bu davetlere kulak tıkayarak, seçimlerin 2023 yılında gerçekleştirileceğini tabir ediyor. Daha evvel 2 kere erken seçim kararı aldıran Bahçeli’nin bu mevzudaki hali da merak ediliyor.

“MHP BU SEFER SÜRPRİZ YAPMAYACAK”

Gazete Duvar’ın “Duvar Arkası” kısmında, ” Mhp‘li üst seviye bir yetkili, ‘Geçmişteki davetleriniz dikkate alınınca erken seçim ile ilgili daima sürpriz yapabileceğiniz konuşuluyor. Ne dersiniz?’ sorusuna, ‘O vakit şöyle diyelim, MHP bu defa sürpriz yapmayacak’ karşılığını verdi.

“SEÇİME DAHA 13 AY VAR”

Tıpkı yetkili ekonomik badireleri da kabul ederek, ‘Seçime daha 13 ay var. Akıllı bir iktidar bu süreyi heba etmez. Bu vakit dilimi, durumu güzelleştirmek için kullanılır ve bu yapılıyor’ değerlendirmesinde bulundu.” tabirini kullandı.

İKİ KERE DAHA ERKEN SEÇİM KARARI ALDIRMIŞTI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri Devlet Bahçeli, 2002 ve 2018 yıllarında iki defa olmak üzere davette bulunarak hükümetin erken seçim kararı almasını sağlamıştı. Bu nedenle Bahçeli’ye “Siyasette erken seçimlerin belirleyicisi” olarak bakılıyor.