Epic Games CEO’su Fortnite Token’ın hakkında açıklama yaptı

Twitter’da Fortnite Token ismiyle çıkan kripto para hakkında, “Fortnite ismini ve fotoğraflarını, alakasız bir eseri...

Epic Games CEO’su Fortnite Token’ın hakkında açıklama yaptı

Twitter’da Fortnite Token ismiyle çıkan kripto para hakkında, “Fortnite ismini ve fotoğraflarını, alakasız bir eseri pazarlamak için müsaadesiz kullanamazsınız.” diyen Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, Fortnite Token’ın bir dolandırıcı olduğunu söylemesinin akabinde, uydurma kripto para ortadan kaldırıldı.

SAHTE KRİPTO PARA ORTADAN KALDIRILDI

Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, Twitter’da Fortnite Token ismi altında satış yapılan bir kripto para hakkında, “Ticari markalar ve telif hakları bu biçimde çalışmaz. Fortnite ismini ve fotoğraflarını, alakasız bir eseri pazarlamak için müsaadesiz kullanamazsınız.” formunda karşılık vermesinin akabinde aldatmaca olan Fortnite Token ortadan kaldırıldı.

Ekim 2021 tarihinde kripto paralar hakkında konuşan CEO Sweeney, Epic’in kripto para ünitesini kendi oyunlarına dahil etmeyeceğini, fakat “blockchain teknolojisinin kullanan oyunları ile ilgili maddelere uymaları, kaidelerini açıklamaları ve uygun bir küme tarafından yaş derecelendirmesi yapılmalı.” kelamlarına yer verdi.

“FORTNITE’IN KRİPTO PARA ÜNİTESİ YOK”

Tim Sweeney’in Twitter’dan yaptığı bir öteki açıklamada ise Fortnite kripto para ünitesinin olmadığını söyleyerek, “Böyle bir şeyi teşvik eden Twitter hesapları bir aldatmacadır. Epic’in avukatları işin içinde. Ayrıyeten, bu tıp şeyleri mümkün kılan kripto para piyasalarına yazıklar olsun.” dedi.