ASHRAE’nin Küresel HVACR Summit ve RAL CRC Toplantısı 400’ü Aşkın Temsilci ile İstanbul’da Yapıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) ana sponsoru olduğu ASHRAE’nin düzenlediği Küresel HVACR Summit ve RAL...

ASHRAE’nin Küresel HVACR Summit ve RAL CRC Toplantısı 400’ü Aşkın Temsilci ile İstanbul’da Yapıldı

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) ana sponsoru olduğu ASHRAE’nin düzenlediği Küresel HVACR Summit ve RAL CRC tertibi 9-14 Ekim tarihleri ortasında İstanbul The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’da gerçekleştirildi.

ASHRAE Lideri Farooq Mehboob ve ASHRAE İdare Konseyi üyelerinin konut sahipliğinde tüm Dünya’dan ASHRAE Bölge Liderleri, Amerika Birleşik Devletleri’nden ASHRAE İcra Heyeti üyeleri ile pek çok farklı ülkeden ASHRAE üyelerinin iştiraki ile yapılan etkinliklere, Türkiye tarafında ise ASHRAE RAL CRC’nin Türkiye temsilcisi ve İSİB İdare Heyeti Lider Yardımcısı Zeki Poyraz liderlik etti.

Etkinliğin birinci iki gününde ASHRAE Küresel HVACR Summit toplantıları, son üç gününde ise ASHRAE RAL CRC toplantıları gerçekleştirildi. Paralel oturumlar dahil 25’i aşkın toplantının yapıldığı etkinliklerde dekarbonizasyon, iklim krizinin azaltılması, besin güvenliği, soğuk zincir, güç güvenliği üzere bahisler üzerinde görüş alışverişinde bulunulurken, Dünya İklimlendirme Kesimi ismine da tavsiye kararları alındı. Toplantılarda tüm Dünya’dan yaklaşık 400 kesim temsilcisi ve iştirakçi ağırlandı. ASHRAE RAL’ın bu yıl 20. yılı olması sebebiyle 13 Ekim akşamı bir kutlama ve ödül merasimi de yapıldı.

ASHRAE’nin bu kıymetli toplantılarını İstanbul’da yapmaktan memnuniyet duyduklarını söz eden İSİB İdare Şurası Lider Yardımcısı Zeki Poyraz yapılan toplantılarda Türk İklimlendirme kesimini de en yeterli biçimde temsil ettiklerini söz ederek şunları söyledi: “ASHRAE, Dünya İklimlendirme kesimi ismine değerli bir karar verici birlik ve oluşum. Türk İklimlendirme Dalı olarak bu inisiyatifin içinde bulunmaktan ve Dünya İklimlendirme bölümünün her istikametten gelişimi ve büyümesi ismine karar verici olmaktan memnunluk ve gurur duyuyoruz. ASHRAE’nin Türkiye’deki faaliyetleri ve vizyonu ile ihracatçı şirketlerimizden dal profesyonellerine, akademisyenlerimizden kesimdeki sivil toplum kuruluşlarına kadar tüm paydaşları kapsayan bir bedel zinciri oluşturması da bizler için memnuniyet verici. Toplantılarda bilhassa karbon ayak izinin düşürülmesi, iklim krizi, besin ve güç güvenliği, sıhhat ve yetişmiş insan kaynağı üzerine görüşlerini paylaşan konuşmacıların İklimlendirme Bölümünün yapısal ve entelektüel vizyonuna kattığı bedel, tartışmasız hepimiz için değerli oldu. Ayrıyeten RALCRC kapsamında verilen eğitimlerle de kesim temsilcilerimiz için çok yararlı oldu.

İSİB olarak konferansın ana sponsoru olarak dal ihracatçıları için de bulunmaz bir iş network ’ünü İstanbul’a getirdik. Kesimimizin gelişimi ve ihracatının artırılması maksadıyla ben ve İdare Heyeti Üyesi arkadaşlarımız yabancı muhataplarımızla bilgi alışverişinde bulunarak dal olarak gereksinim duydukları bilgileri paylaştık.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı