Emniyet Genel Müdürlüğünün ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı Yüksekovada

TÜRKİYE’NİN BİRÇOK İLİNİ GEZEN EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE AİT ‘MOBİL TRAFİK EĞİTİM TIR’I HAKKARİ’NİN YÜKSEKOVA İLÇESİNE GELDİ.

Emniyet Genel Müdürlüğünün ‘Mobil Trafik Eğitim Tırı Yüksekovada

HAKKARİ (İHA) – Türkiye’nin birçok ilini gezen Emniyet Genel Müdürlüğüne ait ‘Mobil Trafik Eğitim Tır’ı Hakkari’nin Yüksekova ilçesine geldi.


Yüksekova’daki Mehmet Altun İlkokulunun bahçesine park eden tırda, çeşitli okullardan gelen öğrencilere eğitim verildi. Tırın içinde trafik polislerinden eğitim alan öğrenciler, daha sonra bisikletlerle okulun bahçesine kurulan alanda uygulama yaptı.


Etkinlik alanına gelen Yüksekova İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nuri Turan, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Çocuklarla beraber olmanın ayrı bir güzellik olduğunu ifade eden Yüksekova Trafik Denetleme Büro Amiri İsmail Şahin, “Tırlardan bir tanesi de bugün itibarıyla Yüksekova ilçemize geldi. Ülkemizdeki öğrencilerimize eğitim verilecek. Takribi 500-600 öğrenciye ulaşmayı düşünüyoruz. Mobil trafik eğitim tırı içerisinde eğitmenlerimiz tarafından öğrencilerimize eğitim verildikten sonra kurmuş olduğumuz parkurda da uygulama yaptırıyoruz. Parkur sonunda öğrencilerimize çeşitli hediyeler verilerek eğitimimizi sonlandıracağız. Bugün öğrencilerimize bu eğitimi vermekten mutluyuz’’ dedi.