Son Dakika! Çalışma Bakanlığı, 2023 minimum fiyatını belirlemek için araştırma başlatıyor

Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların gözü kulağı da 2023 taban fiyatının ne kadar olacağına çevrildi....

Son Dakika! Çalışma Bakanlığı, 2023 minimum fiyatını belirlemek için araştırma başlatıyor

Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların gözü kulağı da 2023 taban fiyatının ne kadar olacağına çevrildi. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım dün mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada minimum fiyat tespiti için kurul toplantısını işaret ederken, bugün yeni bir gelişme yaşandı.

KAMUOYUNUN BEKLENTİLERİ TESPİT EDİLECEK

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Minimum Fiyat Tespit Komitesi toplanmadan evvel personellerin, patronların ve kamuoyunun beklentilerini tespit etmek üzere araştırma başlatıyor. 2023 yılında geçerli olacak yeni minimum fiyatı belirleme çalışmaları kapsamında, Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayacak bu araştırmada minimum fiyat beklentileri tespit edilerek pahalandırılacak.

KOMİSYON TOPLANTISINDA PAYLAŞILACAK

2023 yılı minimum fiyat belirleme çalışmaları çerçevesinde derlenen anket sonuçlarının, Minimum Fiyat Tespit Komitesi toplantısında kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor.

2022’DE AKADEMİK TAKIM ARAŞTIRMA YAPMIŞTI

Bakanlık, 2022 yılında da minimum fiyatı belirleme çalışmaları sürecinde Türkiye genelinde akademik bir takımın gerçekleştirdiği taban fiyat araştırması yapmıştı.