Antalya Gençlik Kampı Ve Eğitim Merkezi İzcileri Ağırladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin gelişimine katkı sağlamak ve onların toplumsal marifetlerini geliştirmelerine yardımcı olmak maksadıyla...

Antalya Gençlik Kampı Ve Eğitim Merkezi İzcileri Ağırladı

antalya genclik kampi ve egitim merkezi izcileri agirladi 1675452768 803

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gençlerin gelişimine katkı sağlamak ve onların toplumsal marifetlerini geliştirmelerine yardımcı olmak maksadıyla Gençlik Kampı ve Eğitim merkezinde Antalya Büyükşehir Belediyesi izcilerine 4 günlük kamp düzenledi.

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in Kepez İlçesi’nde 15 dönüm arazi içinde gençlerin kullanıma sunduğu Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nin birinci konukları izciler oldu. Büyükşehir Belediyesi, izcilere sömestr tatilinde 4 günlük kamp düzenlendi. Kampa katılan izcilere fizikî, zihinsel ve ruhsal hünerlerini geliştirmeleri ismine çeşitli eğitimler verildi.

Büyükşehir Belediyesi’nde 2021 yılından beri izcilik faaliyetini gerçekleştirdiklerini söz eden İzci Önderlerinden Cansu Erenler Tanış, Büyükşehir bünyesinde yüzün üzerinde izcinin mevcut olduğunu söyledi. Tanış, “Bugün Gençlik Kampımızda 18 izcimiz yemin etti. Onlar artık dünya izcilerinin bir kesimi bir kardeşi oldular. Maalesef bize her yerde kâfi imkanlar sunulmuyor. Büyükşehir Belediyemizin Gençlik Kampında yataklarımız, çarşaflarımız, mutfak ekipmanları her türlü gereksinimimiz mevcut. Bu imkanları bize sundu ve gençlere armağan ettiği için Muhittin Liderimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kampla ilgili bilgi veren Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Başkanı ve İzcilik program sorumlusu Atanur Çelik ise “Bu hafta izcilerimizle birlikte Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezindeyiz. Burası Hayvanat Bahçenin çabucak yanında bulunun 15 dönüm toprağa heyeti süper bir tesis. Antalya Büyükşehir İzcileri ile birinci kampımızı gerçekleştiriyoruz. Alanda izcilerimize eğitici oyunlar, ada izci çalışmaları ve izci yemini merasimini gerçekleştirdik. Çocuklarımız çadır kurmayı öğreniyor. Doğayı sevmeyi müdafaayı ve tabiatta yaşama şartlarını birebir uygulamalı eğitimlerle çocuklarımıza öğretiyoruz” diye konuştu.