Akşener’den Erdoğan’ın gezi parkı eylemcilerine yönelik sözlerine tepki: Sandık geldiğinde bu istibdata son vereceğiz

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti küme toplantısında seyahat...

Akşener’den Erdoğan’ın gezi parkı eylemcilerine yönelik sözlerine tepki: Sandık geldiğinde bu istibdata son vereceğiz

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti küme toplantısında seyahat hareketçilerine yönelik sarf ettiği kelamlara karşılık verdi. Toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gaye alarak “Milletimizin her bir ferdi; inancı, ideolojisi, kimliği ve hayat tercihleri bakımından bu ülkenin ortak hisse sahipleri olarak eşit derecede saygıyı hak ederler. Bu hürmet ve anlayış da bizi birbirimize bağlayan, millet yapan hissin özüdür.” tabirlerini kullandı.

Akşener paylaşımının devamında şunları söyledi:

“Milletimizi yoksullukta ve fakirlikte eşitlerken kalan her mevzuda parçalamaya ve bölmeye adeta yemin eden Bay Kriz ise belirli ki iktidarda kalabilmek ismine; uygunluğa, hoşluğa ve hürmete dair her şeyi şuursuzca harcamakta ısrar ediyor. Zira sayın Erdoğan için koltuğu, tüm manevi bedellerin bezirganlığını yapabildiği, her şeyi mübah gördüğü bir ticaret alanıdır.

“ISRARLA ÇABA EDECEĞİZ”

Sıkıntı kendi iktidarı olduğunda milletimiz ve memleketimizin akıbeti yalnızca teferruattır. Varsın onlar kirli siyasetlerinin, zehirli lisanlarının çamurunda debelensinler. Biz inatla ve ısrarla; hürriyet için, demokrasi için, eşitlik ve adalet için gayret edeceğiz! Ve o sandık geldiğinde bu istibdata kesinlikle son vereceğiz! Hiç merak etmeyin, çok az kaldı!”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan seyahat parkı hareketçilerine yönelik, “Tarihimize ‘Gezi Olayları’ ismiyle bir ihanet, bir utanç, bir vandallık vesikası olarak geçen hadiselerin 9. yılındayız. Olaylar, Seyahat Parkı’ndaki bir kaç ağacın kesildiği argümanıyla alevlendirilmişti. Düşünün, Dolmabahçe Cami’nin içinde bu eşkıyalar bu teröristler caminin içini pislemişti. Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle caminin içini pislemişti. Bunlar bu türlü. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Kamu binalarının, polis araçlarının, işyerlerinin, otobüslerin, sokakların yıkıldığı Seyahat olaylarının ardında hangi güçlerin olduğunu tarih de yazıyor. Bunlardan bu millete hayır gelmez. Bunlar fakat terör sevicilerle birlikte.” dedi.