99 yıllık gurur ve memnunluk Karabağlar’da yaşatıldı

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Karabağlar ilçesindeki F. Altay Meydanı’ndan Üçyol Uğur Mumcu Parkı’na dek yürüyen...

99 yıllık gurur ve memnunluk Karabağlar’da yaşatıldı

İZMİR (İGFA) – İzmir’in Karabağlar ilçesindeki F. Altay Meydanı’ndan Üçyol Uğur Mumcu Parkı’na dek yürüyen vatandaşlar, Cumhuriyetimize ve Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılıklarını bir kere daha ortaya koydu.

Kortej yürüyüşü ve konsere, CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu ve eşi Fügen Selvitopu, CHP İlçe Lideri Mehmet Türkbay, İlçe Bayan Kolları Lideri Aydan Tör, meclis üyeleri ve muhtarların ortalarında olduğu çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla, bandonun çaldığı marşlar eşliğinde yürüyen korteji, meskenlerinde ya da işyerlerinde olan vatandaşlar alkışlarıyla, bayraklarıyla selamladı. Araçlarındaki vatandaşlar da kornalarını çalarak tempo tuttular. Güzergahtaki Göztepe, Altay ve İzmirspor gruplarının taraftarları meşalelerini yakarken, kortejdekilere, Kordon Folklor Araştırma Derneği ve Türkiye Motosiklet Kulübü (TÜRKMOK) üyeleri de eşlik etti.

ATATÜRK’E BORÇLUYUZ

Kortej Uğur Mumcu Parkı’na ulaştığında coşku doruğa çıktı. Moğollar konseri öncesi sahneye çıkarak kalabalığa seslenen CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, Karabağlar’da, İzmir’de, Türkiye’nin her vilayetinden gelen insanların yaşadığını vurguladı. Ağbaba, “Bir ortada, kardeşçe yaşıyorsak bunu Mustafa Kemal’e, bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimciye borçluyuz. Onu her fırsatta, her an anmak bu memlekette yaşayan herkesin namus ve erdem borcudur. Laikliğe, demokrasimize, Cumhuriyetimize sahip çıkmak da herkesin misyonudur. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu yolda şehit düşen, uğraş edenleri hürmet ve rahmetle anıyoruz. Onların yolunda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel de, “Kortej yürüyüşümüzde sağ taraf Karabağlar, sol tarafı Konak’tı. Buram buram İzmir’i, buram buram Cumhuriyeti iliklerimize kadar hissettik. Bu hoş geceyi düzenleyen Liderimiz Muhittin Selvitopu başta olmak üzere herkese ve katılarak güç veren sizlere çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Başkan Selvitopu da “Cumhuriyet bizim herşeyimiz. Cumhuriyet kimsesizlerin yanındadır. Cumhuriyet sevgidir, dostluktur, müsamahadır, barıştır, kardeşliktir, hukuktur, adalettir. 100. yıla 1 kaldı. 1 asrı deviren Cumhuriyet’le birlikte keyifli, özgür bir Türkiye’yi de geleceğe daima birlikte taşıyacağız. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Mustafa kemal Atatürk!” dedi.

Konuşmaların akabinde sahneye çıkan Moğollar, sevilen yapıtlarını alanı dolduran Cumhuriyet sevdalılarıyla birlikte seslendirdi. Konser öncesi Ersin Show gösterisi de yapıldı.