136’dan Fazla Ülke Anne Bebek Çocuk Dalı için İstanbul’da

CBME Türkiye – 40. Milletlerarası İstanbul Anne Bebek Çocuk Eserleri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde 136’nın...

136’dan Fazla Ülke Anne Bebek Çocuk Dalı için İstanbul’da

CBME Türkiye – 40. Milletlerarası İstanbul Anne Bebek Çocuk Eserleri Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde 136’nın üzerinde ülkeden ziyaretçi ile kapılarını açtı. Balkanlardan Afrika’ya yayılan geniş bir coğrafyadan gelen kesim profesyonelini 42 bin metrekarelik fuar alanında 1.100’ün üzerinde marka ile bir ortaya getiren fuar, 10 Aralık Cumartesi akşamına kadar ziyaret edilebilecek. Tertip, anne bebek ve çocuk kesimindeki yeni ticari işbirlikleri ile ihracata da olumlu katkılar sunacak.

Her yıl 1 milyonu aşkın yeni doğumun olduğu Türkiye, anne-bebek ve çocuk eserleri kesiminde dünyada hem alıcı hem de çok kıymetli bir üretici pozisyonunda yer alıyor. Bu kapsamda 7 Aralık Çarşamba günü kapılarını açan 40. Memleketler arası İstanbul Anne Bebek Çocuk Eserleri Fuarı, dal profesyonellerini tek çatı altında buluştururken, gerçekleşecek ticari iş birlikleri ile de iktisada katkı sunacak. 10 Aralık Cumartesi akşamına kadar ziyaretçilerini ağırlayacak fuar, 42 bin metrekarelik fuar alanında 1.100’den fazla markayı 136’nın üzerinde ülkeden gelen ziyaretçilerle buluşturuyor.

Yenilikçi Eserler Görücüye Çıkacak

Dünyanın öncü fuar organizatörü Informa Markets tarafından düzenlenen CBME Türkiye’de araç-gereç ve bebek-çocuk hazır giysi ve aksesuarları başta olmak üzere, bebek bakım ve beslenme eserleri, mobilya ve mesken dokuması, oyuncak, gebe eserleri ile birlikte bebek ve çocuk dalına ilişkin tüm başka eser kümeleri görücüye çıkacak. Fuar ayrıyeten T.C. Ticaret Bakanlığı dayanaklarıyla düzenlenecek özel alım heyeti programları ile maksat ülkelerden nitelikli profesyonel alıcıları iştirakçilerle bir ortaya getirecek.

Sektör İhracatını Arttırmak İçin Hazırız

40. fuarın memnunluğu ve gururu içerisinde olduklarını belirten Fuar Yöneticisi Hatice Dinçer, “Bu durum tıpkı vakitte sorumluluklarımızı da her geçen yıl artırıyor. Fuarların ziyaretçilerle hayat bulduğunu biliyoruz. Bu nedenle daima kendimizi geliştirerek farklı ne yapabiliriz diye araştırma yapıyoruz. Bu yıl da geçen yıla oranla daha fazla ziyaretçi gayesi ile kapılarımızı açtık. 65 binin üzerinde yeni koleksiyona mesken sahipliği yapacağız. Ziyaretçiler eserleri mağazalara gitmeden birinci olarak fuar alanında görebilecek. Anne, bebek ve çocuk eserleri bölümü her geçen gün daha rekabetçi bir arenaya dönüşüyor. Biz de ülke olarak bu rekabet ortamında öne çıkıyoruz. Düzenlediğimiz tertip ile firmalarımızın dünyaya açılmasına imkan sağlıyoruz. Bölümün yeni döneme iş hacmini ve ihracatını arttırarak girebilmesi için hazırız. Tüm iştirakçilerimize ve ziyaretçilerimize verimli bir fuar geçirmelerini diliyorum” diyerek kelamlarını tamamladı.

CBME Türkiye, 8 Aralık Perşembe günü bölümün sürdürülebilirliği manasında değerli etkinliklere de mesken sahipliği yapacak. Saat 11.30’da moda tasarım öğrencilerine özel olarak “Geleceğin Tasarımcılarına WGSN Semineri”, 14.00-15.30 saatleri ortasındaysa sırf online kaydını tamamlamış ziyaretçilerin iştirak sağlayabileceği ve “Sonbahar-Kış 23/24 Çocuk Modası Trendleri”nin anlatılacağı bir oturum gerçekleşecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı