Yemeksepeti Club’a İlk Üç Ayda 2,5 Milyon Kullanıcı Katıldı

Yemeksepeti, eğlendirirken kazandıran kullanıcı sadakat programı Yemeksepeti Club’ın birinci üç aylık sonuçlarını açıklandı. Kullanıcıların misyonlarla...

Yemeksepeti Club’a İlk Üç Ayda 2,5 Milyon Kullanıcı Katıldı

Yemeksepeti, eğlendirirken kazandıran kullanıcı sadakat programı Yemeksepeti Club’ın birinci üç aylık sonuçlarını açıklandı. Kullanıcıların misyonlarla YemekPuan kazanıp indirim kuponları elde etmesini sağlayan program, üç ay üzere kısa bir müddette 2,5 milyon iştirakçiye ulaştı. Yemeksepeti Club’a katılan milyonlarca kullanıcı en az bir vazife tamamladı ve kupon bakiyesine dönüştürülebilir puan mükafatları kazandı. 

Türkiye’de süratli ticaretin öncüsü Yemeksepeti’nin 1 Mart’ta hizmete sunduğu kullanıcı sadakat programı “Yemeksepeti Club”ın birinci üç aylık sonuçları açıklandı. Bu program sayesinde kullanıcılar, misyonları yerine getirerek YemekPuan elde ediyor ve bu puanları ödül dükkanında indirim kuponlarına çevirerek market ve yemek siparişlerinde kullanabiliyor. 

Yemeksepeti Club bilgilerinde dikkat çeken detaylar

Kullanıcılar, vazifelerle ilgili siparişleri tamamladıklarında Yemeksepeti Club avantajlarından yararlanabiliyor. Kuponlar, yemek siparişlerinde online kredi kartı ödemesiyle kullanılabilirken, kapıda ödemeyi tercih eden kullanıcılar da, tüm restoranlarda, tüm ödeme tiplerinde ve tüm teslimat yollarında, misyonun tipine nazaran yemek ve market siparişleri için puan kazanma bahtı yakalıyor.

İlk datalara nazaran Yemeksepeti Club vazifeleri, kullanıcıların sipariş frekansını da bariz biçimde artırmasıyla öne çıkıyor. Kullanıcıların farklı eğilimlerini de ortaya koyan Yemeksepeti Club’ın en sadık kullanıcısı 164 sipariş verdi, en fazla puan kazanan kullanıcı ise 1035 puan topladı ve en çok puan çeviren kullanıcı 1.000 puanıyla kupon kazandı.

Mutfak tercihleri ve kent dağılımı

Bununla birlikte, Yemeksepeti Club sadakat programının farklı mutfaklara ve restoran tiplerine olan ilgiyi de artırdığı gözlemlendi. En çok sipariş alan 5 mutfak ise sırasıyla burger, kebap & Türk mutfağı, pizza, tavuk ve döner oldu.

Ayrıca, Yemeksepeti Club’ın coğrafik yayılımı da dikkat cazibeli. İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra en çok Yemeksepeti Club siparişi veren vilayetler sırasıyla Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla ve Adana oldu. Bu sonuçlar, Yemeksepeti Club’ın Türkiye’nin dört bir yanında geniş bir kullanıcı kitlesine hitap ettiğini gösteriyor.

Gel-Al performansı ve gelecek hedefleri

Bir öteki kıymetli performans göstergesi de, Gel-Al siparişlerine yönelik misyonlarla ortaya çıktı. 1 Nisan – 10 Mayıs ortasındaki Yemeksepeti Club vazifeleri Gel-Al siparişlerine %15’in üzerinde bir artış sağladı. Yeni ve daha varlıklı bir versiyonla Gel-Al ve yer keşfi üzere keşif misyonu konseptlerinin, önümümüzdeki devirde tekrar hayata geçirilmesi planlanıyor. 

Üye restoranlarlarda geçerli indirim ve avantajlardan faydalanma imkanı da sunan Gel-Al hizmeti sayesinde Yemeksepeti kullanıcıları, seçtikleri adrese yakın üye restoranlardan sipariş vererek yemeklerini kendileri teslim alabiliyor.

Yemeksepeti Market siparişlerinden de YemekPuan kazandıran Yemeksepeti Club’ın ileri devir planları ortasında çeşitliliği artırmak var. Bu noktada öncelikle Yemeksepeti Mahalle’nin entegrasyonu ve zincir restoranlara özel vazifelerin açılması planlanıyor.

Yemeksepeti’nin pazar pozisyonunu güçlendiriyor

Yemeksepeti Club sadakat programı, kullanıcıların yemek siparişi verdikçe kupon kazanmalarını sağlayarak sadakati artırmayı ve yeni hizmetlerin benimsenmesini hedefliyor. Kapsamlı istatistikler ve gelecek planları, Yemeksepeti’nin kullanıcı tecrübesini daima geliştirme ve bölümde önder pozisyonunu muhafaza yolundaki kararlılığını ortaya koyuyor. 

Programın ilerleyen periyotlarda daha fazla kullanıcı çekeceği ve mevcut kullanıcıların sadakatini artırarak Yemeksepeti’nin pazar pozisyonunu daha da güçlendirmesi öngörülüyor. Kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak programı daima olarak uygunlaştırmayı amaçlayan Yemeksepeti, böylelikle Yemeksepeti Club sadakat programının daima büyümesini ve gelişmesini sağlamayı hedefliyor.

Yemeksepeti Club kullanıcı sadakat programının önümüzdeki periyotta de milyonlarca kullanıcıya milyonlarca kupon ve farklı fırsatlara ulaşma bahtını sunması bekleniyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı