Vodafone’dan Uçtan Uca Dijital Müşteri Deneyimi

Vodafone, müşterilerine uçtan uca dijital tecrübe sunmaya devam ediyor. Vodafone’lu olmak isteyenler e-Devlet üzerinden çizgi...

Vodafone’dan Uçtan Uca Dijital Müşteri Deneyimi

Vodafone, müşterilerine uçtan uca dijital tecrübe sunmaya devam ediyor. Vodafone’lu olmak isteyenler e-Devlet üzerinden çizgi müracaatında bulunabildikleri üzere, ferdî dijital asistan TOBi’den de dayanak alabiliyorlar. Ayrıyeten, “Tıkla Gel Al” teslimat seçeneğiyle online’dan müracaatlarını yapıp istedikleri Vodafone mağazasından SIM kartlarını beklemeden teslim alabiliyorlar.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, uçtan uca dijital tecrübeyle müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Vodafone’lu olmak isteyenler e-Devlet üzerinden çizgi müracaatında bulunabildikleri üzere, ferdî dijital asistan TOBi’den de dayanak alabiliyorlar. Ayrıyeten, “Tıkla Gel Al” teslimat seçeneğiyle online’dan müracaatlarını yapıp istedikleri Vodafone mağazasından SIM kartlarını beklemeden teslim alabiliyorlar.

Vodafone Türkiye İcra Konseyi Lider Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, her şeyin süratle dijitalleştiği dünyamızda müşterilerimizin dijital yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz. Dijitalleşmenin sürat kazanmasıyla müşteri davranışları da değişti. Dijital teknolojilere ve online platformlara ilgi arttı. Numara taşıma ve çizgi başvurusu süreçleri için dijital kanallara talebin arttığını gözlemliyoruz. Bu tespitten hareketle, uçtan uca dijital müşteri tecrübesi gayemiz doğrultusunda müşterilerimize çizgi başvurusu ya da numara taşıma süreçleri için e-Devlet’ten müracaatta bulunma imkânı sunuyoruz. Müşterilerimiz şahsî dijital asistanımız TOBi’den de dayanak alabiliyorlar.”   

Her 3 müşteriden 2’si e-Devlet ile onayladı 

Vodafone müşterileri evvel vodafone.com.tr üzerinden istedikleri tarifeyi seçiyor ve ferdî bilgilerini bırakıyor. Kimlik ve müracaat onay metodu olarak e-Devlet Kapısı’nı seçiyor. İnternet bankacılığı şifresiyle e-Devlet Kapısı’na giriş yaparak başvurusunu onaylıyor. SIM kartını teslim aldıktan sonra Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak kontratlarını onaylayıp SIM kart aktivasyonunu gerçekleştiriyor. SIM kart aktivasyonu sonrasında ise yeni sınır başvurusu yaptıysa çabucak, numara taşıma başvurusu yaptıysa 2-3 gün içinde Vodafone’lu oluyor. Nisan ayından bu yana “SIM kartım kapıma gelsin” seçeneğini seçen her 3 müşteriden 2’si e-Devlet ile onaylama seçeneğini seçti. e-Devlet üzerinden müracaatlarını onaylayan müşterilerin %96’sı Vodafone Yanımda uygulamasında aktivasyonlarını tamamladı.

TOBi en uygun tarifeyi öneriyor

Vodafone müşterileri, internet sitesinde tarife seçerken kararsız kalırlarsa, şahsî dijital asistan TOBi’den dayanak alabiliyorlar. TOBi hem kısa bir anketle müşterinin beklentisini aldıktan sonra Yapay Zekâ yardımıyla onun için en uygun tarifeleri öneriyor, hem de müşterinin sorularına karşılık veriyor. Müşteriler vodafone.com.tr’yi ziyaret ederek ya da Vodafone mağazalarındaki QR kodunu okutarak TOBi ile konuşmaya başlayabiliyorlar.

Faturalı yeni müşterilerin %32’si dijitalden

Vodafone müşterileri, “Tıkla Gel Al” teslimat seçeneğiyle online’dan müracaatlarını yapıp istedikleri Vodafone mağazasından SIM kartlarını beklemeden teslim alabiliyorlar. Müşteriler, dijital kanaldan hem faturalı hem de faturasız sınır müracaatında bulunabiliyorlar. Faturasızda yalnızca “Mağazadan teslim al” seçeneği sunuluyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı