Ulusal Pingtung Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Heyeti ZBEÜde

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ'NİN 2017 YILINDAN BU YANA İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRDÜĞÜ TAYVAN’DAKİ ULUSAL PİNGTUNG BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (NPUST) HEYETİ ZBEÜ'YÜ ZİYARET EDİYOR. REKTÖR PROF. CHANG-HSİEN TAİ, GENEL SEKRETER PROF. KUEİ-JYUM YEH, ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANI PROF. YAO-NAN WANG, ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOORDİNATÖRÜ DR. POMİN Lİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER UZMANI DR. PEARL CHANG’DAN OLUŞAN HEYET, ZİYARET PROGRAMI DOLAYISIYLA MADEN MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİ VE ŞEHİR TURU YAPTI.

Ulusal Pingtung Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Heyeti ZBEÜde

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin 2017 yılından bu yana iş birliğini sürdürdüğü Tayvan’daki Ulusal Pingtung Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (NPUST) heyeti ZBEÜ’yü ziyaret ediyor. Rektör Prof. Chang-Hsien Tai, Genel Sekreter Prof. Kuei-Jyum Yeh, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Prof. Yao-Nan Wang, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Pomin Li ve Uluslararası İlişkiler uzmanı Dr. Pearl Chang’dan oluşan heyet, ziyaret programı dolayısıyla Maden Müzesi’ni ziyaret etti ve şehir turu yaptı.


Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer heyeti akşam yemeğinde ağırladı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen akşam yemeğinde Prof. Dr. Özölçer ve Prof. Hsien Tai, ikili iş birliklerini geliştirmek amacıyla atılabilecek adımları değerlendirdi. NPUST ve ZBEÜ’nün pek çok ortak noktaya sahip olması vesilesiyle iş birliklerinin genişletilmesine karar verildi. NPUST’un üç yıl arka arkaya GreenMetric’te Tayvan’ın en çevreci üniversitesi seçilmesi nedeniyle yeşil kampüsler ve sürdürülebilirlik deneyimleri konusunda iş birliği yapılması planlandı. Bunun yanı sıra NPUST ve ZBEÜ’nün çok sayıda ortak bölüme sahip olması nedeniyle gelecek yıl ortak bir uluslararası konferans düzenlenmesi kararlaştırıldı.


Rektör Prof. Dr. Özölçer ve konuk heyet akşam yemeği sonrasında 15 Temmuz Şehitler Kampüsü’ndeki Akademi Cafe’yi ziyaret etti. NPUST temsilcilerinin şehrin doğal güzelliklerine, kampüslerde öğrencilere ve halka sunduğu imkanlara hayran kaldığı görüldü. NPUST heyeti ile görüşmelere 27 Haziran Pazartesi günü yapılan iş birliklerini geliştirme toplantısı, anlaşma imza töreni ve kampüs turu ile devam edilecek.