Türkiye’ye pranga vuramayacaksınız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da değerli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Aydın’dan bir defa daha meydan okuyorum....

Türkiye’ye pranga vuramayacaksınız

turkiye ye pranga vuramayacaksiniz 1675542279 501

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da değerli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Aydın’dan bir defa daha meydan okuyorum. Türkiye’nin ayağına tekrar prangalar vurmayı başaramayacaksınız.” dedi.

AYDIN (İGFA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen Aydın Toplu Açılış Merasimi’ne katılırken, kıymetli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı’nda Aydın Toplu Açılış Merasimi’ne katıldı.

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle: “Darbeciler Menderes’i devirmenin ve idam etmenin sevincini yaşarken hesap etmedikleri bir şey vardı. Milletimiz Menderes’i ve gayretini kalbinin en ücra köşesinde yaşattı. Merhum Özal’ın uğraşıyla Menderes ve idam edilen bakanların naaşları İstanbul’daki anıt mezara nakledilmiştir.

Türkiye Yüzyılını cumhuriyetimizin birinci asrında yaşadığımız deneyim ve kazanımların üzerine inşa etmek için 14 Mayıs’ta bir kere daha sizlerle sandığa gidip sandıkları patlatmaya var mıyız? Dayanağınız çok değerli. Ulusal uğraşın resmen ilanının ismi olarak gördüğümüz 23 Nisan 1920’den Demokrat Parti’nin iktidara geldiğimiz 1950’ye oradan 14 Mayıs 2023’e varan süreçte ödediğimiz her bedelin karşılığını alacağımız periyoda giriyoruz.

Kritik bir tercihin eşiğindeyiz. Ülkeyi tekrar vaktini ve gücünü heba edip kaos günlerini heba etmek isteyenlerin karşısına biz Türkiye Yüzyılı ile çıkıyoruz. “Menderes’in anısını kirletecek yüzsüzlükle onun ‘Yeter kelam milletindir’ sloganına çökmeye çalışanlar var. 14 Mayıs Kemal’in bay bay Kemal olacağı gündür.

“ESKİ TÜRKİYE’Yİ YİNE HORTLATMA VAADİ”

Hazırladıkları program için ‘Avrupa bize aferin diyecek’ diye övünenler, iplerinin emperyalist sömürgecilerin elinde olduğunu ikrar ediyor. Program diye millete sundukları metindeki vaatlerin birçok ya bizim tarafımızdan son 20 yılda yapılmış ya da esasen yapılmakta olan işler. Efendilerinden aferin almak için güvensizliğin, istikrarsızlığın, çekişmenin sembolü eski Türkiye’yi tekrar hortlatma vaadidir. Gazi Mustafa Kemal ulu cumhuriyetimizi kurmuştu. Biz de son 20 yılda her alanda emperyalistlere karşı uğraş vererek ülkemizi bu düzeye getirdik. Birebir kirli elleri tıpkı kirli senaryoları görüyoruz.

“BİR DEFA DAHA MEYDAN OKUYORUM”

Buradan Aydın’dan bir sefer daha meydan okuyorum, Türkiye’nin ayağına tekrar prangalar vurmayı başaramayacaksınız. 2023 gayelerine mahzur olamadığınız üzere Türkiye Yüzyılı’nın inşasının önüne geçmeyi başaramayacaksınız. Bu vesayet heveslisi muhterislere 14 Mayıs’ta bir kere daha kâfi diyor muyuz?

“HANGİ YÜZLE SLOGANI SAHİPLENİYORSUN?”

Global siyaset ve maşalarına 14 Mayıs’ta bir sefer daha ‘Yeter kelam milletin’ diyor muyuz? 14 Mayıs’ta ‘Söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa ediyor muyuz? Bir türlü yerli ve ulusal olamayan zata 14 Mayıs’ta bay bay Kemal diyor muyuz?

Menderes’in anısını kirletecek yüzsüzlükle onun ‘Yeter kelam milletindir’ sloganına çökmeye çalışanlar var. Bu, bay Kemal hangi yüzle kalkıp da utanmadan, Menderes’e ilişkin olan ‘Yeter kelam milletindir’ tabirine çöküyor? Ya ne yüzsüzsün ya. Bunu bir de kalkıp partisinin binasına asıyor. Bay Kemal, rahmetliden sonra ‘Yeter kelam milletindir’ sloganı bize aittir. Sen hangi yüzle? Bunlarda yüz yok ki kalkıp da ‘yeter kelam milletindir’ sloganını sahipleniyorsun. Artık işte diyorum ki 14 Mayıs’ta bunlara o denli çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar. Ana kademesi tamam, bayan kollarımız tamam. İşte ülkemize kazandırdığımız yapıtların, milletimize getirdiğimiz hizmetlerin en yakın şahidi sizlersiniz.”

İKİNCİ DURAK NAZİLLİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akabinde Aydın’ın Nazilli ilçesine geçti. Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar ise şöyle: “14 Mayıs’ta sandıkları patlatmaya var mıyız? Oyunu bozmaya var mıyız? Bunlar sizin karşınıza her gelişte Atatürk’ü istismar ederler. Ülkenin ve milletin düşmanlarını bunlar ismiyle anamaz. İnsanımızın hak, özgürlük, refah taleplerine karşılık gelecek dişe dokunur bir proje ile gelemezler. İstanbul-İzmir kaç saatti? 7 saatti. 3,5 saate kim indirdi? Biz yaparız onlar laf üretir. Geldik, 26 havalimanı vardı, artık 58 havalimanı var. 6 bin 500 kilometre yol vardı, artık 30 bin 500 kilometre bölünmüş yol var.

Masanın altında birbirlerinin ayaklarını tekmelemekten bunlar bu işlere fırsat bulamıyorlar. 3 ay kaldı, 14 Mayıs’ta sandıklara bunları gömüyor muyuz? Bunların nefesini kesiyor musunuz? Bunlar Batı’dan talimat alıyor, Batı bunlara aferin diyecekmiş. Bize Ahmet, Mehmet, Ayşe, Fatma aferin diyecek. 14 Mayıs’ta bay bay Kemal ve arkadaşlarına bay bay diyor musunuz? Şu anda üniversitesi olmayan ilimiz yok.

Ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısını başlangıç kabul ederek yeni atılım içindeyiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, başaramayacaklar. Nazilli’yi bu gece televizyonlardan izlerler. Nazilli bu gece onlara en hoş dersi verecek. Merhum Menderes ve arkadaşlarını idama götürenler kimlerdi, CHP zihniyeti ve yandaşlarıydı.