The Game Awards 2022, 8 Aralık’ta Gerçekleşecek

Geoff Keighley’nin her yıl düzenlediği oyun mükafatları aktifliği The Game Awards’un bu yılki tarihi aşikâr...

The Game Awards 2022, 8 Aralık’ta Gerçekleşecek

Geoff Keighley’nin her yıl düzenlediği oyun mükafatları aktifliği The Game Awards’un bu yılki tarihi aşikâr oldu.

Video oyun sanayisinin büyük aktifliklerin biri olan ve “Yılın Oyunu” başta olmak üzere birçok kısımda mükafatın verildiği The Game Awards bu yıl da düzenlenecek. Aktifliği düzenleyen ve sunan Geoff Keighley, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla The Game Awards 2022 için tarih verdi. Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan The Game Awards, 8 Aralık 2022’de her vakit olduğu üzere Los Angeles’taki Microsoft Theater’da gerçekleşecek ve canlı olarak izlenebilecek.

Bu yıl birinci kere “Best Adaptation (En Düzgün Uyarlama)” kategorisinde de ödül verilecek. Bu kategori, görüntü oyun fikri mülkiyetlerini sinema, dizi, roman, çizgi roman ve podcast üzere öbür tanınan medya içeriklerine uyarlayan yaratıcı içerikleri kapsıyor.

Cyberpunk 2077 DLC Paketinin Duyurusu Beklenenden Yakın Olabilir

The Game Awards 2022 ayrıyeten her yıl olduğu üzere yeni oyun duyurularına da mesken sahipliği yapacak. Bu yılki The Game Awards Orchestra ise Lorne Balfe tarafından yönetilecek.

Öte yandan, yeniden Geoff Keighley’nin hazırlayıp sunduğu Gamescom Opening Night Live 2022, bu gece (22 Ağustos) TSİ 23: 00’da gerçekleşecek ve Gamescom’un toplumsal medya hesapları üzerinden canlı olarak takip edilebilecek. 6 gün sürecek olan Gamescom 2022 aktifliğinin başlangıcını yapacak olan aktiflik, yaklaşık 2 saat uzunlukta olacak mesken 30’dan fazla oyun duyurusu içerecek. Bunlardan bir kısmı yeni oyun duyuruları, kimileri ise daha evvelden duyurulmuş oyunlardan yeni görüntüler ve haberler halinde olacak.

Kaynak: SaveButonu / Gamegar