Erdoğan, SADAT kurucusuyla evinde görüştü mü? İddialara Kızılcahamam’dan yanıt verdi: Sadece Külliye’de görüşüldü

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , geçtiğimiz haftalarda Memleketler arası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve...

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , geçtiğimiz haftalarda Memleketler arası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak bilinen Sadat‘la ilgili bir ekip argümanlar ortaya attı. Kılıçdaroğlu’nun tezlerinden biri de Sadat‘ın kurucularından Adnan Tanverdi’nin konutunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü halindeydi.

ERDOĞAN’DAN SAVLARA CEVAP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelam konusu savlara partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği kamptan verdi. Erdoğan, “Kendi kendine SADAT diye bir öcü uydurup bizim şirketin kurucusuyla meskeninde konuştuğumuzu söyleyecek kadar hayal alemine dalmış bu zata ne desek yarar etmeyeceğini biliyorum. Her gün altı da üstü de boş palavralarla insanları tehdit ederek haysiyet cellatlığına soyunan birisinin bizi toplumsal çatışma çıkarmaya çalışmakla itham etmesi tirajı komik bir çırpınıştır” dedi.

“EVLERİNDE GÖRÜŞTÜĞÜM YALAN”

Yalnızca Külliye’de bir görüşme olduğunu belirten Erdoğan, “Ben SADAT’ın kurucusuyla konutlarında bir görüşme gerçekleştirmedim. Bu türlü bir görüşmem yok Bay Kemal, sen yalancısın, sen cambazsın ve SADAT’ın kurucusu denilen tuğgeneralle misyona getirdikten sonra benimle çalıştığı müddet içerisinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde görüşmelerim var fakat meskeninde rastgele bir görüşme kelam konusu olmadı bunu da bilesin” sözlerini kullandı.