Taksi fiyatlarına yapılan artırım oda liderini tatmin etmedi: Tekrar artırım talebinde bulunacağız

İstanbul’da Ulaşım ve Uyum Merkezi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan artırım çalışmaları, minimum fiyatın açıklanmasının akabinde...

Taksi fiyatlarına yapılan artırım oda liderini tatmin etmedi: Tekrar artırım talebinde bulunacağız

İstanbul’da Ulaşım ve Uyum Merkezi tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan artırım çalışmaları, minimum fiyatın açıklanmasının akabinde resmiyet kazandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde 2023 yılı taban fiyatının 8 bin 500 TL olduğunu duyurmasının akabinde taksilere de artırım geldi.

KISA UZAKLIK FİYATI 40 TL’YE YÜKSELDİ

Yeni artırımla birlikte sarı taksi taksimetre açılış fiyatı 9,80 TL’den 12,65 TL’ye, uzaklık fiyatı km başına 6,30 TL’den 8,51 TL’ye, vakit tarifesi fiyatı saatlik 67,20 TL’den 100,80 TL’ye, kısa ara fiyatı de 28 TL’den 40 TL’ye yükseldi.

ODA LİDERİ ARTIRIMI YETERSİZ BULDU

Taksi fiyatlarına yapılan artırım hayat pahalılığıyla uğraş eden vatandaşların keyfini kaçırırken, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Lideri Eyüp Aksu’dan da dikkat çeken bir reaksiyon geldi.

“TEKRAR ARTIRIM TALEBİNDE BULUNACAĞIZ”

Taksi fiyatlarına yapılan artırımı beğenmeyen Aksu, “Biz yüzde 50’de ısrar ettik lakin yüzde 40 oranında artırım yapıldı” tabirini kullandı. Oda Lideri Aksu tekrar artırım talebinde bulunacaklarını da belirtti.