Son Dakika! Terör örgütü PKK/YPG’nin suikastçısı Dilbirin Kaçar, MİT’in Suriye’deki operasyonuyla Türkiye’ye getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın terör örgütlerine yönelik gayreti aralıksız devam ediyor. TSK,...

Son Dakika! Terör örgütü PKK/YPG’nin suikastçısı Dilbirin Kaçar, MİT’in Suriye’deki operasyonuyla Türkiye’ye getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın terör örgütlerine yönelik gayreti aralıksız devam ediyor. TSK, Irak’ın kuzeyinde terör örgütü maksatlarını bir bir ortadan kaldırırken, Ulusal İstihbarat Teşkilatı da Suriye’de başarılı bir operasyon gerçekleştirdi.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SUİKASTÇISI” DİYE BİLİNİYOR

Bu operasyon kapsamında terör örgütü PKK/YPG’nin suikastçısı olarak çeşitli aksiyonlara katıldığı belirlenen Dilbirin Kaçar, Türkiye’ye getirilerek yargıya teslim edildi.

PKK’YA 2015 YILINDA KATILDI

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye nazaran, terör örgütüne 2015’te Siirt’te katılan Kaçar, yaklaşık bir yıl Cudi ve Gabar bölgelerinde faaliyet yürüttükten sonra 2016’da Suriye’ye gönderildi.

Irak’ın Sincar ilçesinde suikastçı eğitimi alan Kaçar, Ocak 2018’deki Zeytin Kısmı ve Ekim 2019’daki Barış Pınarı harekatları sırasında örgüt ismine çeşitli hareketlerde yer aldı.

AYN EL ARAP’TA KELAMDA KUMANDAN OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

Kaçar’ın son olarak Türkiye’nin muhtemel harekatına karşı Ayn El Arap bölgesine destek güç olarak gönderilen timin kelamda komutanlığını yaptığı belirlendi.