Skoda’dan yeni performans modeli: Enyaq RS iV

Skoda, RS ailesini yeni bir tam elektrikli modelle daha genişletti. Enyaq Coupe RS iV’nin akabinde...

Skoda’dan yeni performans modeli: Enyaq RS iV

Skoda, RS ailesini yeni bir tam elektrikli modelle daha genişletti. Enyaq Coupe RS iV’nin akabinde Enyaq RS iV modelini tanıtan Skoda, bu araçta 220 kW güç ve 460 Nm tork üreten iki elektrik motoruna yer verdi.

Dört çeker sürüşe sahip Enyaq RS iV, yalnızca 0.265 cd sürtünme direnciyle 500 kilometrenin üzerinde menzile ulaşabiliyor.

RS eser gamını ikinci tam elektrikli modelle büyüten marka, böylelikle Enyaq iV’nin en güçlü versiyonunu da sundu. Enyaq RS iV, başka Enyaq modelleri üzere MEB platformunu kullanıyor. Skoda birebir vakitte RS’in yanı sıra eser gamında Sportline versiyonu ile sportif tasarım tercih eden müşterilere farklı alternatifler de sunuyor.

Modelin dinamik görünümü, standart olarak sunulan spor süspansiyonlarla, daha büyük 20 yahut 21 inç jantlarla tamamlanıyor. Keskin çizgileriyle birinci bakışta bir RS modeli olduğunu muhakkak eden Enyaq RS iV, başka Enyaq iV modellerinden 20 km/s daha fazla sürat ile birlikte azamî 180 km/s sürate erişebiliyor. Sıfır emisyonlu araç 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlıyor. 82 kWh bataryalı model, 135 kW azamî şarj gücüyle yalnızca 36 dakikada yüzde 10’den yüzde 80’e şarj olabiliyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba