Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde ilk fidanlar toprakla buluşuyor! İşte tüm detaylar

İstanbul‘un Fethi’nin 569’uncu yıl dönümünün kutlanacağı 29 Mayıs Pazar günü İstanbul’da toplu ulaşım fiyatsız olacak....

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde ilk fidanlar toprakla buluşuyor! İşte tüm detaylar

İstanbul‘un Fethi’nin 569’uncu yıl dönümünün kutlanacağı 29 Mayıs Pazar günü İstanbul’da toplu ulaşım fiyatsız olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran Marmaray fiyatsız çalışacak. Öte yandan AK Parti ve MHP Kümesi’nin teklifiyle İBB Meclisi’nde alınan karar gereği İETT, metro, metrobüs, vapur üzere tüm toplu ulaşım araçları da fiyatsız hizmet verecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA KATILACAK

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde yapılacak fetih aktifliği için de toplu ulaşım seferlerinde düzenlemeler yapıldı. Alana giden sınırlarda seferler sıklaştırıldı. Hem İstanbul’un Fethi’nin kutlanacağı hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ne birinci fidanların dikileceği programa gitmek isteyen İstanbullular, tüm toplu taşıma araçlarıyla fiyatsız ulaşım sağlayabilecek.

ULAŞIM REHBERİ YAYINLANDI

Vatandaşların aktiflik alanına süratli ve kolay erişebilmesi için ulaşım rehberi de hazırlandı. Bulunduğu lokasyondan aktiflik alanına gidecek vatandaşlar aşağıda yer alan görsellerden kendilerine en uygun rotayı çarçabuk bulabilir.

İşte o ulaşım rehberi: