Başkan krizi büyüyor! Olağanüstü toplanan kulüpler anlaşmaya varamadı

TFF’de başkanlık seçimine sayılı günler kala Mehmet Büyükekşi tek aday durumunda bulunuyor. Bu mevzuyu merkezine...

Başkan krizi büyüyor! Olağanüstü toplanan kulüpler anlaşmaya varamadı

TFF’de başkanlık seçimine sayılı günler kala Mehmet Büyükekşi tek aday durumunda bulunuyor. Bu mevzuyu merkezine alarak toplanan Kulüpler Birliği’nde mutabakat sağlanamadı.

“TEKRAR KIYMETLENDİRME YAPACAĞIZ”

Yaklaşık 3 saat süren toplantının akabinde Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada, “Adayların resmi müracaat mühleti 9 Haziran’da saat 17.00’de bitiyor, münasebetiyle 48 saatten fazla müddet var. Öteki adayların da çıkma ihtimali göz önüne alınarak, cuma günü tekrar bir ortaya gelerek, katılaşmış adaylar üzerinden tekrar kıymetlendirme yapmayı uygun gördük. Son gelişmeleri değerlendirip o doğrultuda kararlar alacağız yahut kulüp liderleri kendi iradeleri doğrultusunda hareket edecek.

“FARKLI NİYETLER VAR”

Farklı niyetlere sahip olan liderlerimiz var. TFF, futbolun amir kurumu. Futbolu yöneten bir kurum, bu süreçle alakalı geçmişte yaşadığımız sıkıntıları göz önüne aldığımızda tekrar birebir meseleleri yaşamamak için liderlerin tamamı çok büyük hassasiyet gösteriyor. Değişik kanılar var, bunu hürmetle karşılıyoruz. Lakin öncelikle perşembe günü aday müracaatları tamamlandıktan sonra 16 Haziran’a kadar tekrar bir ortaya gelip, son durumu değerlendireceğiz.” dedi.

“AKILCI TAHLİLLER GEREKİYOR”

Ağaoğlu ayrıyeten, “Gelirlerin düşmesi, kulüplerin içine düştüğü ekonomik meşakkatlerin artarak devam etmesi, TFF Lideri’nin istifa etmesi, ondan evvel MHK ile ilgili sıkıntılar. Son 10 yılda pandemi hariç bu düşüncelerin olduğu bir süreç hatırlamıyorum. Bugün Türk futbolunun gelmiş olduğu nokta acil, akılcı tahliller gerektiriyor” sözlerini kullandı.