Schneider Electric ve Royal HaskoningDHV, yeni jenerasyon otomasyon platformuyla atık su arıtmada dönüşüme liderlik ediyor

Schneider Electric, atık su arıtma teknolojilerinde eksiksiz hayat döngüsü idaresi yoluyla tesis süreç verimliliğini ve...

Schneider Electric ve Royal HaskoningDHV, yeni jenerasyon otomasyon platformuyla atık su arıtmada dönüşüme liderlik ediyor
  • Schneider Electric, atık su arıtma teknolojilerinde eksiksiz hayat döngüsü idaresi yoluyla tesis süreç verimliliğini ve sürdürülebilirliğini güzelleştirmek üzere yenilikçi otomasyon ve proses denetimi hizmetlerini Royal Haskoning DHV iş birliğiyle hayata geçirdi.
  • Nereda Proses Denetim Yazılımı ile entegre EcoStruxure Automation Expert yüksek bir verimlilik ve üstün bir performansa imkan sunuyor.

Enerji idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, EcoStruxure Automation Expert (EAE) tahlilinin sürdürülebilir ve uygun maliyetli atık su arıtma teknolojisi için Royal HaskoningDHV Nereda® Proses Denetim Yazılımı ile başarılı bir formda entegre etti. 

Royal HaskoningDHV, Nereda atık su arıtma tahlili için Schneider Electric’in tercih edilen global tedarikçi olduğunu duyurdu. Bu iş birliğinin bir sonucu olarak bu yeni kuşak teknoloji, eksiksiz hayat döngüsü idaresi, bilgi teknolojisi ve operasyonel teknoloji hizmetleriyle problemsiz entegrasyon ve otomasyon sistemlerine yönelik gelişmiş sistem tanılama aracılığıyla arıtma tesislerinde sürdürülebilirliği, esnekliği ve proses verimliliğini güzelleştirmek üzere tasarlandı. Buluta hazır, siber güvenliğe sahip, esnek ve ölçeklenebilir mimari, emisyonu azaltmanın yanı sıra kolaylaştırılmış lakin sağlam mimarilerle ayak izini azaltarak maliyet tasarrufu sağlıyor ve daima düzgünleştirme için yapay zeka ve makine tahsili yetenekleriyle geleceğe kıymet katıyor.

Birlikte çalışabilirlik için IEC61499 standardını temel alan entegre tahlil, Royal HaskoningDHV’nin titiz sertifikasyon süreci aracılığıyla muvaffakiyetle test edildi ve onaylandı. Böylelikle geliştiriciler, operatörler ve sistem entegratörleri, tasarım ve inşaattan operasyon ve bakıma kadar su arıtma sürecinin tüm istikametlerini güzelleştirebiliyor. 

Alanında öncü bu entegre tahlil ile arıtma tesisleri, mühendislik dağıtımında %50’ye varan güzelleştirmeye sağlarken, devreye almada %30’a varan optimizasyon ve optimize edilmiş, sağlam mimarilerde %10’a kadar tasarruf elde ediliyor. Birebir vakitte EcoStruxure™ Automation Expert, Nereda tesis operatörlerinin IT/OT yakınsamasından faydalanmalarını, izleme erişimlerini genişletmelerini ve sonuç olarak daha kolay ve daha süratli sorun giderme ile planlanmamış arıza müddetlerini azaltmalarını sağlıyor. 

Bu tahlille su kullanımında dijital dönüşüm için değerli bir gelişim sağladıklarına değinen Schneider Electric Su ve Atık Su Lideri Alain Dedieu; “Yeni kuşak sürdürülebilirlik ve suyun dijital dönüşümüne öncülük etmeyi kendimize misyon edindik ve bunu yaparken de daima olarak yenilikçi ve tamamlayıcı ortaklarla güçlerimizi birleştirmeye çalışıyoruz. Royal HaskoningDHV ile, otomasyon teknolojilerimizin en düzgünlerini Royal HaskoningDHV’nin dönüştürücü Nereda platformuyla birleştiren yeni jenerasyon proses denetimlerine erişim sağlayarak, atık su arıtımı için geleceğe hazır, dijital bir tahlil sunabiliyoruz” dedi.

Royal HaskoningDHV Proses Mühendisi Jelle Langedijk ise “EcoStruxure Automation Expert’i kullanarak, Nereda kurulumları için denetim yazılımını entegre etmeye ve test etmeye harcanan müddet değerli ölçüde azalacak. Standartlaştırılmış uygulama, sorun gidermeyi ve süreçlerde müşteriye özel konfigürasyonları uyarlamayı kolaylaştırıyor. Kullanımı kolay Schneider Electric İnsan-Makine Arayüzü (HMI), endüstriyel uygulamalar için en son olarak sağlam bir çözümdür” halinde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı