Salonda yer yerinden oynadı! İsmail Kartal ve eşi ağlamamak için kendini zor tuttu

Dünyaca ünlü teknik yönetici Jorge Jesus’u grubun başına getiren Fenerbahçe, İsmail Kartal ile yolları resmen...

Salonda yer yerinden oynadı! İsmail Kartal ve eşi ağlamamak için kendini zor tuttu

Dünyaca ünlü teknik yönetici Jorge Jesus’u grubun başına getiren Fenerbahçe, İsmail Kartal ile yolları resmen ayırdı. Sarı-lacivertliler tecrübeli hocaya özel bir görüntüyle veda etti.

İSMAİL KARTAL DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Fenerbahçe

“ZOR YOLU HOŞ KILDI”

İsmail Kartal’dana övgüyle bahseden Lider Ali Koç, “Video çok şey söylüyor. Gönül bağı sağlamsa yük de hoştur, seyahat da. İsmail Kartal yükü çok ağır bir gruba geldi. Kendi geldi. Hepimiz üzere, hepiniz üzere o da maçları seyrederken yaşadıklarımıza, bahtımıza, bir kere daha çok umutlarla başlayıp 8-9 hafta domine ettiğimiz ligde türbülansa giren kadrosu izlerken acı çekti. Bizlerle temasa geçti. Yeterli ki de geçmiş. Zira yük ağırdı. Atmosfer olumsuzdu. Güç günler geçiren bir topluluğa bir nevi elindeki sihirli değnekle nefes aldırdı. Daha da değerlisi tribünleri birleştirdi, barıştırdı, doldurdu. Tribünleri memnun etti. Güç yolu hoş kıldı.” tabirlerini kullandı.

“ÇOK KARAKTERLİ BİR EKİBİMİZ VAR”

İsmail Kartal ise yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimde oyuncularımla toplantı yaptım. Ben hislerimi içten ve net halde anlattım. Hayatım boyunca rol yapmadım, yapamam. Bu türlü bir beşerim. Ben, ‘Bizim bir borcumuz var. Bu borcu ödemek için buraya geldim. Bu borç ödenecek’ dedim. Futbolcular, kime borcumuz olduğunu sordu. Ben de taraftar ve camiayı gösterdim. O denli gün gelecek ki 50 bin kişi “İşte benim grubum bu. Grubumuz bu türlü gayret etmeli, savaşmalı” diyecekler. Bunun için geldim. Gece gündüz çalışacağız ve biz borcumuzu ödeyeceğiz dedim. ‘Siz de ortaya koyacağınız performansla bunları yaratacaksınız. Göreceksiniz oynadığınız futboldan keyif alacaksınız’ demiştim. Çok karakterli bir kadromuz var. Herkes Fenerbahçe’nin futbolunu takdir etti. Geldiğimiz noktada dönemi kapattık.” dedi.