Pazarlar Halk Eğitimi Merkez Kurslardan yararlanmada il birincisi oldu

KÜTAHYA’NIN PAZARLAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE NÜFUS ORANLAMASI İLE AÇILAN KURSLARDAN FAYDALANMA ORANLARINA GÖRE KÜTAHYA MERKEZ İLÇE DAHİL OCAK AYINDA İL İKİNCİSİ, ŞUBAT, MART VE NİSAN AYLARINDA İL BİRİNCİSİ OLDUĞU BİLDİRİLDİ.

Pazarlar Halk Eğitimi Merkez Kurslardan yararlanmada il birincisi oldu

Kütahya’nın Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi’nin, ’Kurslardan yararlanmada’ oranlarına göre Kütahya merkez ilçe dahil Ocak ayında il ikincisi, Şubat, Mart ve Nisan aylarında il birincisi olduğu bildirildi.


Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Çalışkan, “Pazarlar Halk Eğitimi Merkezi olarak 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında, kurum personelimizin özverili çalışmasıyla İlçemizde toplumumuzun her seviyesinde bireylere ulaşarak 136 kurs faaliyeti düzenledik. Bu kurslarımızın bin 900 kursiyer faydalandı ve 762 kursiyerimiz belge almaya hak kazanmışlardır. Programlarımızdan faydalanan kursiyerlerimizi tebrik ediyor, hayatlarının her anında katıldıkları faaliyetlerden öğrendikleri kazanımları en iyi şekilde değerlendirmelerini temenni ediyorum” dedi.


’Hayat Boyu Öğrenme’ faaliyetleri çerçevesinde il genelinde birinci olduklarını belirten Müdür Çalışkan, “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzce paylaşılan istatistiklere göre nüfusumuza oranla kursiyerlerin hayat boyu öğrenmeden faydalanma oranına göre Merkez ilçe dahil 13 ilçede Ocak ayında il ikincisi, Şubat Mart ve Nisan aylarında il birincisi olduk. Diğer aylarda da il birinciliğini kaybetmeyeceğiz. Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Mehmet Soylu’ya, Belediye Başkanımız Bilal Demirci’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürüme, Okul ve Kurum Müdürü arkadaşlarıma, kurum personelime ve öğretmen ile usta öğretici arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” diye konuştu.