Micro Focus “Realize 2022”de dijital dönüşümün yeni dinamikleri açıklandı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un müşteri ve iş ortaklarına yönelik en kapsamlı aktifliği...

Micro Focus “Realize 2022”de dijital dönüşümün yeni dinamikleri açıklandı

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un müşteri ve iş ortaklarına yönelik en kapsamlı aktifliği olan “Micro Focus Realize ‘22” 4 Ekim Salı günü gerçekleştirildi. Yüzlerce iştirakçinin izlediği aktiflikte dallarının önde gelen şirketleri dijital dönüşümdeki muvaffakiyet öykülerini paylaşırken uzmanlar da dijital dönüşümün yeni dinamiklerini açıkladı.

Micro Focus’un Türkiye’deki en değerli müşteri aktifliği “Micro Focus Realize ‘224 Ekim Salı günü Wyndham Grand İstanbul Levent’te gerçekleştirildi. Bilişim teknolojileri alanındaki son trendlerin paylaşıldığı aktiflikte dijital dönüşümün yeni dinamikleri açıklandı.

Tüm Micro Focus ekosistemini bir ortaya getirerek iştirakçilerin Micro Focus’un yüksek yatırımlarla oluşturduğu, baştan sona entegre çalışan yazılım tahlillerini bir bütün olarak izlemelerini sağlayan “Micro Focus Realize ‘22” aktifliği, Micro Focus Türkiye & Yunanistan Ülke Müdürü Zafer Akın’ın konuşmasıyla başladı. Micro Focus SaaS Bölge Başkanı Filipe Pinto Ribeiro’nun Micro Focus’un Türkiye vizyonuna ait sunumunun akabinde McKinsey&Co Ortağı Henning Soller, geleceğin yazılım pazarı ve dijitalleşmedeki bir sonraki dalgayı anlatan özel bir sunum gerçekleştirdi.

Başarı hikayeleri paylaşıldı

Etkinlik kapsamında düzenlenen iki başka panelde CIO’ların pandemi sonrası gündemleri masaya yatırıldı. Öğlenden sonra ise 5 başka paralel oturumda farklı bölümlerden firmalar, Micro Focus ile yürüttükleri projeleri ve sonuçlarını değerlendirirken, Micro Focus tahlil ve hizmetleri ile elde edilen muvaffakiyet hikayelerini iştirakçilerle paylaştı.

“Öncü projelere imza atıyoruz”

Micro Focus Türkiye olarak 100’den fazla iş ortağı ve her yıl yaptıkları 250’den fazla proje ile büyümeye ve Türkiye’de teknoloji kesiminin dönüşümüne katkı sağlamaya devam ettiklerini belirten Micro Focus Türkiye & Yunanistan Ülke Müdürü Zafer Akın kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Micro Focus, Türkiye pazarında hem daha derinlemesine hem daha geniş bir spektrumda varlığını hissettiriyor. Bugün daha evvel hiç çalışmadığımız pek çok sanayide onlarca yeni proje yapıyoruz. Hali hazırda çalıştığımız kesimlerde ise yaptıklarımızın üstüne koyup daha özgün ve öncü projelere imza atıyoruz. Çalışmalarımızı izleme ve otomasyon projeleri ile sınırlamıyor, AI Ops projelerini de canlıya alıyoruz. Artık yalnızca data merkezlerindeki alt yapı bileşenlerini değil ATM’leri, kioskları, IoT aygıtlarını ve sensörleri yönetip otomatize ediyoruz. Telekom şirketleri ve finans kurumlarının yanında süratli tüketim eserlerinden perakendeye, güçten e-ticarete birçok sanayide test, güvenlik ve kalite projeleri yapıyoruz. Bilgi ambarı ya da data gölü (data lake) üzerine gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yanı sıra ileri analitik, güvenlik analitiği, müşteri analitiği, suiistimal ve yapay zeka takviyeli operasyon idaresi üzere çok geniş bir çerçevede büyük bilgi projeleri yapıyoruz. Önümüzdeki devirde bunları ve daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Bunun için tüm Micro Focus ve iş ortakları ekosistemi olarak çok hazır ve çok motiveyiz.”

“Müşterilerimizin genel masraflarını düşürüyoruz”

Micro Focus SaaS tahlilleri ile müşterilerinin kıymetli olana, yani işlerini yürütmeye odaklanmasına yardımcı olduklarını tabir eden Micro Focus Bölgesel BaşkanYardımcısı Filipe Pinto Ribeiro, “Dünya çapında 50’den fazla data merkezinde barındırılan ve teslimat gruplarımız tarafından yönetilen yaklaşık 100.000 sunucu ve 500’den fazla dağıtım ile dünyanın en büyük çok petabaytlı özel bulutlarından biri olan Micro Focus, SaaS firmalarına tam kapsamlı bir tahlil sunuyor. Yatırımlarından tam olarak yararlanmalarını ve en yüksek kıymeti gerçekleştirmelerini sağlamak için eşsiz abonelik modelleri sağlıyor. Micro Focus SaaS tahlilleri kullanan müşterilerimiz genel masraflarını düşürüp, toplam sahip olma maliyetlerini kıymetli ölçüde azaltıyor” dedi.

“Açık sistemlere geçiş yapmak önemli”

McKinsey & Company Ortağı Henning Soller de konuşmasında bir sonraki dijitalleşme dalgası ile endüstrileşmenin ve uzmanlaşmanın daha da kıymet kazanacağını belirtti. “Şirketlerin hem iş, hem de teknolojideki süreçleri ve operasyonları uçtan uca yönetip kullanıcı tecrübesini korurken güvenilirliği ve azamî otomasyonu sağlamaları gerekiyor. Bunun için de çevik yazılım modelini kullanarak yazılım geliştirme ve operasyonları entegre etmeleri kıymetli. Tehdit senaryolarını çalışarak, rastgele bir taarruza karşı hazırlıklı olmak, ana bilgisayar fonksiyonelliğini daha kolay erişilebilir hale getirip, açık sistemlere geçiş yapmak ve dataların gücünden yararlanıp tertipte gizli olan pahası açığa çıkarmak da ön plana çıkan öbür bahisler.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı