Mansur Yavaş’tan kapalı oturumda bomba konuşma! “Cumhurbaşkanı adayı olmalı” diyenler çok üzülecek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayları ortasında ismi en sık dillendirilen isimlerin başında Ankara Büyükşehir Belediye Lideri...

Mansur Yavaş’tan kapalı oturumda bomba konuşma! “Cumhurbaşkanı adayı olmalı” diyenler çok üzülecek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayları ortasında ismi en sık dillendirilen isimlerin başında Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş geliyor. CHP’nin düzenlediği belediye liderleri toplantısı için Van’a giden Yavaş, önemli bir ilgiyle karşılandı. Yavaş’ın Van’daki toplantının basına kapalı ayağında yaptığı konuşmanın ayrıntıları ise bomba tesiri yarattı.

BELEDİYE LİDERLERİNE SEÇİM HAKKINDAKİ FİKİRLERİ SORULDU

Gazete Duvar’da yer alan habere nazaran CHP’nin Van’da düzenlediği belediye liderleri çalıştayının yankıları sürüyor. Edinilen bilgiye nazaran basına kapalı yapılan toplantılarda İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediye liderlerine önümüzdeki seçim sürecine dair değerlendirmeleri soruldu, teklifleri alındı.

“2024’TE BELEDİYEDE DAHA YÜKSEK OY ALMALIYIZ”

Bir iştirakçinin transferine nazaran toplantıda en dikkat çeken konuşmalardan birini Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş yaptı. Yavaş konuşmasında, “2019 belediye seçimlerinde aldığımız oyun üzerinde oy almak zorundayız. Bunu yapamamak bizim başarısızlığımızdır. O vakit 2024 seçimlerinde (yerel seçimler) olmamızın da, bu misyonda kalmamızın da manası olmaz” dedi. Yavaş’ın bu konuşmasının ilgiyle dinlendiği söz edildi.

“ADAY OLMALI” DİYENLERİ ÜZEN KONUŞMA

Mansur Yavaş’ın bu konuşması, “Cumhurbaşkanı adayı olmalı” diyenlerde de keder yarattı. Zira Yavaş’ın kelamları, “2024’te yeniden Ankara Büyükşehir Belediye Lideri olmak istiyor” yorumları yapılmasına neden oldu. Mansur Yavaş, geniş bir kesim tarafından “2023’te seçimleri kazanacak en güçlü aday” formunda görülüyor.