64 yıl sonra bir ilk! Avrupa’dan Dünya Kupası’na gidecek son takım belli oldu

Galler ile Ukrayna, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Finalleri’nde Cardiff City Stadyumu’nda karşı karşıya geldi....

64 yıl sonra bir ilk! Avrupa’dan Dünya Kupası’na gidecek son takım belli oldu

Galler ile Ukrayna, Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Finalleri’nde Cardiff City Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Çabayı Galler 1-0 kazanarak Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası biletini alan son ekip oldu.

GALLER, UKRAYNA’YI TEK GOLLE GEÇTİ

Galler’e galibiyeti getiren golü, 34.dakikada Gareth Bale’in kullandığı hür vuruşta Andriy Yarmolenko’nun aykırı vuruşunda kendi ağlarını bulmasıyla geldi. Müsabakayı 1-0 kazanan Galler, Dünya Kupası’na gitmeye hak kazanan son grup oldu.

64 YIL SONRA DÜNYA KUPASI’NA GİTTİLER

Galler, 1958 Dünya Kupası’nın akabinde tarihinde 2. sefer dev turnuvaya katılma hakkı kazandı. 1958 Dünya Kupası’nda çeyrek finale kadar yükselen Galler, bu cinste Brezilya’ya 1-0 mağlup olmuştu. Galler, finallerde B Kümesi’nde; İngiltere, İran ve ABD ile çaba edecek

DÜNYA KUPASI’NA İKİ GRUP DAHA KATILACAK

Dünya Kupası’na katılacak son iki grup, başka kıtalardaki play-off maçlarının akabinde belirli olacak. 7 Haziran’da oynanacak Birleşik Arap Emirlikleri-Avustralya maçının kazananı, 13 Haziran’da Peru ile finalde karşılaşacak. Bu müsabakayı kazanan ekip ise D Kümesi’nde Fransa, Danimarka ve Tunus’un rakibi olacak. 14 Haziran’da oynanacak Kosta Rika-Yeni Zelanda play-off finalinin galibi ise İspanya, Almanya ve Japonya ile birlikte E Kümesi’nde çaba edecek. 2022 FIFA Dünya Kupası, 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde Katar’da oynanacak.