CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında tazminat davası açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin küme toplantısında CHP önderi Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu...

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında tazminat davası açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin küme toplantısında CHP önderi Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu da bugün, tabirlerin hakaret içerdiği gerekçesiyle Erdoğan hakkında tazminat davası açtı. Kılıçdaroğlu, ayrıyeten; mahkeme kararının tirajı en yüksek ulusal beş gazetede yayınlanmasına karar verilmesini de talep etti.

“KILIÇDAROĞLU’NUN TALİMATI”

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren, düzeysizce ve haddini aşarak; ‘Yalancı, omurgasız, sefil, terör sevici..’ hakaret kelamlarını yöneltme cüretini gösteren Erdoğan hakkında bugün yeniden 5 paralık dava açtık! CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ve muhataba biçtiği bedel gereğince!”

“HAKARET, DAİMA DEVAM EDİYOR”

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik tarafından hazırlanarak, Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik bu kelamları ile ilgili şu değerlendirmeler yapıldı:

“Üzerine aldığı misyonu tarafsızlıkla yerine getireceğine dair Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusu ve onuru üzerine yemin eden, ne var ki yeminine hiçbir biçimde bağlı kalmayan ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren Recep Tayyip Erdoğan; yeniden ettiği yemini çiğnemiş ve vekil edenin (Kemal Kılıçdaroğlu’nun) kişilik kıymetlerine taarruzda bulunmuştur. Üstelik bunu yaparken de Sayın Genel Lideri maksat haline de getirmeyi amaçlamıştır.

“KİŞİLİK BEDELLERİNE ZİYAN VERİYOR”

Belirtmemiz gerekir ki, bugüne kadar Genel Liderimiz tarafından yapılan tüm eleştirel değerlendirmelerin hakikat olduğu ve haklı desteklerinin bulunduğu bilgisinin altında ezilen ve bu gerçeklikleri başkalaştırmaya çalışan davalı Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve iftira kapsamlı sözlerle saldırarak, kişilik kıymetlerine ziyan vermeyi amaçlamıştır. Böylesine düzeysizce kullanılan hakaret kelam ve yakıştırmalar hiçbir biçimde tenkit kapsamında görülemeyeceği üzere dünyadaki tüm yargı sistemlerinde yaptırıma tabi tutulacaktır.”