Küçük üreticiye can suyu gibi destek

ESKİŞEHİR (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi’nin küçük ölçekli çiftçiye nefes aldıran “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamında...

Küçük üreticiye can suyu gibi destek

ESKİŞEHİR (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi’nin küçük ölçekli çiftçiye nefes aldıran “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamında belediyenin yerlerine ekilen mahsullerin çiftçilere dayanak, hayvancılıkla geçinen vatandaşlara ise yem olarak hibe edildiği çalışmalar tüm süratiyle sürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’ne ilişkin tarlalardan hasat edilen eserler, Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından takviye başvurusu yapan hayvan yetiştiricilerine teslim edilmeye devam ediyor.

Seyitgazi ilçesi Ayvalı, Arslanbeyli, Cevizli, Bardakçı ve Kırka mahalleleri ile Alpu ilçesi merkez, Fevziye ve Bozan mahallelerinde takviye başvurusu yapan ve Büyükşehir Belediyesi’nin küçükbaş hayvan dayanağı sağladığı üreticilere, yonca balyası ve yem dağıtımı gerçekleştirildi.

Üreticiler verilen balya ve yem takviyesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ederek, “Maliyetler artık dayanılmaz bir noktaya ulaştı. Yem fiyatlarındaki büyük artışlar nedeniyle problem yaşıyoruz. Kış öncesi bu dayanak bize can suyu üzere geldi. Liderimiz Yılmaz Büyükerşen’e ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.” dediler.

Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri de üretime ve üreticilere olan dayanağın artarak devam edeceğini tabir ettiler.