Kripto Para Balinası: Sıradaki “Büyük Fırsat” Bu!

Tanınan bir kripto para balinası ve trader olan Kaleo, sıradaki boğa döngüsünde öne çıkabilecek bir...

Kripto Para Balinası: Sıradaki “Büyük Fırsat” Bu!

Tanınan bir kripto para balinası ve trader olan Kaleo, sıradaki boğa döngüsünde öne çıkabilecek bir altcoin bölümü hakkında tahlillerini paylaştı.

Analiste nazaran, sıradaki kripto para boğasında bu bölüm başrolde oynayacak

Kaleo daha evvel Pepe (PEPE) ile tetiklenen göğüs token rallisinin kısa ömürlü olacağını söylemişti. Kripto analisti ve trader, sıradaki “büyük fırsat” olarak NFT kesimine dikkat çekiyor. NFT piyasanın düzenleyici baskısından uzak olması nedeniyle, bir sonraki boğada sessizce en büyük fırsatı sunan kesim olacağını öngörüyor.

NFT piyasası ele aldığı yeni bir Twitter tahlilinde, bölümün geleceğine olan inancını hacim bilgileriyle destekledi…

https://twitter.com/CryptoKaleo/status/1666460496789118976

Kaleo’ya nazaran, “NFT alanının bir sonraki boğa döngüsüne girmesi konusunda en çok optimist olmamın nedenlerinden biri, şu anda en az düzenleyici incelemeye sahip olması.”

Kaleo’nun tahlilleri, ABD’li düzenleyici SEC’in piyasanın en büyük kripto para borsalarını maksat aldığı periyotta geldi. SEC, dava kapsamında, 61 altcoin’i menkul olarak nitelendirdi. BNB, ADA, SOL vb. büyük hacimli altcoin’ler, listenin en önemli kripto para üniteleri. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dava artık ABD’li senatörlerin talebi üzerinde yeni bir soruşturmayla birleşiyor.

Neden NFT’ler?

Kaleo bu noktada hacim bilgilerini ele alarak ayrıntılı bir tahlil paylaştı. Kripto balinasına nazaran, NFT piyasasındaki düşük hacim, bu dalı düzenleyici baskıdan uzak tutuyor. Tahlillerine nazaran:

OpenSea ve Blur üzere şirketlerin Coinbase, Binance vb.’ye karşı gördüğümüze benzeri davalarla karşılaşacağı bir gün olacak mı? Bence evet. Kripto para piyasasının toplam bedeli yaklaşık 1,1 milyon dolardır. Toplam NFT piyasa bedeli bu sayının %1’inden daha az ve yaklaşık 10 milyar dolar. Bunun da ötesinde, geçen ay NFT’lerin toplam aylık satış hacmi yalnızca 809 milyon dolardı, bu da toplam kripto para piyasası satış hacminin ~%0,01’i kadar. Demek istediğim, SEC’in kızartacak çok daha büyük balığı var. NFT’ler şimdi dikkat çekecek büyüklükte değil.

kripto para balinasi siradaki buyuk firsat bu 0 pTPYasmd

Kaleo, düşük hacim nedeniyle gözden uzak olan NFT bölümünün, sessizce büyüyeceğini savunuyor. Analist ayrıyeten, NFT’lerin ferdî yatırım ve kullanım için dikkat alımlı olduğunu belirtti. Bu özellikleri, dijital eşsizliği sağlayan bu token ve koleksiyonların kolay bir biçimde benimsenmesini sağlıyor. Kaleo, tweet’in devamında, NFT bölümünün göğüs token’lere nazaran geride kaldığını, lakin gelecekte bu durumun değişebileceğine dair inancını lisana getiriyor:

NFT’ler birebir vakitte ortalama bir kişi için en düşük sezgisel giriş pürüzüne sahip – yani beşerler dijital koleksiyon fikrinden anlıyor. Onlara rastgele bir göğüs token alıp dua etmekten çok daha mantıklı geliyor. Bu nedenle, ‘hacim olmadığı’ için NFT pazarını görmezden gelmek kolay olsa da, bir sonraki döngüde kendinizi büyük bir fırsattan uzaklaştırıyor olacaksınız. Olmayana kadar her şey sıkıcıdır.

Hangi kripto para üniteleri ön planda?

Coingecko’nun ‘NFT Coin’ler’ kategorisi altında yer verdiği, piyasanın en büyük altcoin projeleri şu biçimde:

 1. Internet Computer (ICP)
 2. ApeCoin (APE)
 3. The Sandbox (SAND)
 4. Render (RNDR)
 5. Theta Network (THETA)
 6. Decentraland (MANA)
 7. Axie Infinity (AXS)
 8. ImmutableX (IMX)
 9. Flow (FLOW)
 10. GALA (GALA)
 11. Chiliz (CHZ)
 12. Enjin Coin (ENJ)
 13. FLOKI (FLOKI)
 14. Illuvium (ILV)
 15. Fetch.ai (FET)
 16. Ethereum Name Service (ENS)
 17. Audius (AUDIO)
 18. Blur (BLUR)
 19. STEPN (GMT)
 20. Magic (MAGIC)