Kocaeli SGK il Müdürü İsmail Ünlü’den Askon Kocaeli Şubeye Ziyaret

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kocaeli Şube Lideri Fatih Işık ve İdare Heyeti Üyeleri,...

Kocaeli SGK il Müdürü İsmail Ünlü’den Askon Kocaeli Şubeye Ziyaret

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kocaeli Şube Lideri Fatih Işık ve İdare Heyeti Üyeleri, Kocaeli SGK Vilayet Müdürü İsmail Ünlü ve heyetini şube binalarında ağırlayarak “7440 Sayılı Birtakım Alacakların Yine Yapılandırmasına Dair Kanun” hakkındaki yararlı sunumunu dinledi.

Oldukça verimli geçen sunumda SGK Vilayet Müdürü İsmail Ünlü, Cumhurbaşkanı Kararı ile 7440 Sayılı Kimi Alacakların Yine Yapılandırmasına dair Kanunun uzatılmış olduğunu yapılan değişiklik ile müracaat ve beyan müddetlerinin 30.06.2023, birinci taksit ödeme müddetlerinin ise 31.07.2023 tarihine kadar uzatıldığını belirtti.

İsmail Ünlü toplantı sonrası yaptığı açıklamada ise: “Sosyal güvenlik şuurunu arttırmak gayesindeyiz. Ülkemizin en değerli problemleri ortasında kayıt dışı istihdam yer almaktadır. Kocaeli nüfusunun yüzde 98,71’i toplumsal güvenlik kapsamı içerisinde bulunmaktadır. Kapsam dışı olan kişi sayısı ise 26 bin 133’tür. TÜİK bilgilerine nazaran Kocaeli’nin kayıt dışı istihdam oranı yüzde 22,25’tir. Bu oran Türkiye ortalamasının altında olsa da tekrar de bizim için çok kıymet arz etmektedir. Siz iş insanlarımızın da bu sayıyı aşağı çekme mücadelemizdeki takviyesinin bizim için çok değerli ve manalı olduğunu belirtmek isterim.“ tabirlerini kullandı.

ASKON Kocaeli şube olarak bu sayının azaltılması için birlikte çalışmalar planlanması konusunda hemfikir olundu. Sonrasında İsmail Ünlü, üyelerin sorularını cevapladı ve Devlet Teşvikleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Program sonrası ASKON Kocaeli Şube Lideri Fatih Işık ve İdaresi, İsmail Ünlü ve heyetine ziyaretleri için teşekkür edip birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı