Kayseri protokolünden ‘yardım’ uyarısı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde...

Kayseri protokolünden ‘yardım’ uyarısı

kayseri protokolunden yardim uyarisi 1675694467 95

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve etraf vilayetlerin de etkilendiği sarsıntı hasebiyle gerçekleştirilecek yardımlarda uyulması gereken konulara ait ihtarlarda bulundu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,7 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği sarsıntı ile ilgili yapılacak yardımlar konusunda ortak bir metne imza atan Vali Çiçek ve Lider Büyükkılıç, zelzelede ziyan gören vilayetlerdeki vatandaşlara gerçekleştirilecek bütün yardım çalışmalarının AFAD-Kayseri Valiliği uyumu ile yapılacağını söz etti.

YARDIM YÖNERGESİ PAYLAŞILDI

Yapılan duyuruda şu sözlere yer verildi: “Güneydoğu vilayetlerimizde meydana gelen zelzelede ziyan gören vatandaşlarımıza yardım konusunda bütün çalışmalar AFAD-Kayseri Valiliği uyumu ile yapılacağından aşağıdaki konulara dikkat edilmesi değer arz etmektedir’ denilerek ‘Bütün yardımlar AFAD üzerinden yapılmak üzere, bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız için; eşya cinsinden tıpkı yardımlar ilçe belediyeleri ve kaymakamlıkların ortak teşkil ettiği bağış noktalarında kabul edilecektir. İş makineleri ve acil muhtaçlıklar Belediyemiz öz kaynaklarından ve hayırseverlerden temin edilerek yola çıkarılmıştır. Vatandaşlarımızın resmi bilgi ve hesapların dışında haber ve yorumlara prestij etmemesi çok değerlidir. Kan bağışı için Kızılay noktalarına bağışlarınız beklenmektedir. Elde edilen eşyalar, Uyum Merkezi üzerinden sarsıntı bölgesindeki gereksinim sahiplerine titizlikle ulaştırılacaktır.”