Kadın cezaevinde mahkumları hamile bırakan trans birey, cinsel organını kesti

ABD’de yaşayan 27 yaşındaki trans mahkum Demi Minor, bayan hapishanesindeki iki mahkum arkadaşını gebe bıraktıktan...

Kadın cezaevinde mahkumları hamile bırakan trans birey, cinsel organını kesti

ABD’de yaşayan 27 yaşındaki trans mahkum Demi Minor, bayan hapishanesindeki iki mahkum arkadaşını gebe bıraktıktan sonra erkek hapishanesine transfer edildi.

TESTİSİNİ JİLETLE KESTİ

Bunun üzerine trans mahkum Minor, erkek hapishanesinde yanlış cinsiyete maruz kaldığı için eleştirildi. Akabinde trans mahkum testislerinden birini jiletle çıkarmaya çalıştı.

TESTİSLERİNDEN BİRİNİ JİLETLE KESTİ

Minor, eski üvey babasını bıçaklayarak öldürmekten 30 yıl mahpus cezasına çarptırılmıştı. Trans mahkum o vakitten beri cinsiyet kimliğini kabul etmeyi reddettiği için erkekler hapishanesinde makus muameleye ve tacize uğradığından şikayet etti. Yapılanlara dayanamayan Minor, intihar teşebbüsünde bulunarak testislerinden birini kestikten sonra acil servise gitti.

“PENİSİN VARSA ERKEK HAPİSHANESİNDE OLURSUN”

Trans mahkum yaşadıklarını şu sözlerle anlattı. Minor, “Kanamaya başladığında ölmeyi düşünmedim bile. Sonunda hissettiğim acıdan kurtulmayı düşündüm. Tekrar kesmeye başladım ve bir jiletle testisimi çıkarmaya başladım. Başımın içinde yalnızca acının durmasını istedim. Yalnızca bundan kurtulmak istiyordum. Ne yaşadığımı bilmiyorlar. Bunun yerine karşılaştığım haller bir penisin varsa, bir erkek hapishanesinde olmayı hak ediyorsun” dedi.