Jübile yapacak Cüneyt Çakır’a Gaziantep’te plaket!

Faal hakemlik mesleğini noktalayan ve jubile için Gaziantep’te bulunan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, küçük...

Jübile yapacak Cüneyt Çakır’a Gaziantep’te plaket!

Faal hakemlik mesleğini noktalayan ve jubile için Gaziantep’te bulunan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, küçük futbolcuların müsabakasında başlama düdüğünü çaldıktan sonra düdüğünü genç bayan hakeme bıraktı. Hakem Çakır’a maçın akabinde çiçek ve plaketle takdim edildi.

Gaziantep’te oynanacak olan Türkiye-Çekya maçında jübile yapacak olan Türk futbolunun başarılı hakemlerinden Cüneyt Çakır, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin kurslarından yararlanan çocuklarla buluştu. Cüneyt Çakır, Büyükşehir Belediyesi Hasan Doğan Futbol Alanı ve Hasan Celal Hoş Futbol Alanı’nda eğitim gören 12 yaş kümesi çocukların şov maçının başlama düdüğünü çaldıktan sonra düdüğünü genç bayan hakeme bıraktı.

Çocuklardan pankartlı takviye, büyükşehirden plaket
Hasan Doğan Futbol Alanı’nda yapılan aktiflikte Şampiyonlar Ligi resmi müziği ile alana çıkan ekipler, Cüneyt Çakır için “Cüneyt Çakır Hocamız Gazi Kentimize Güzel Geldiniz” yazılı pankartlar taşıdı. Oyuncular devamında Cüneyt Çakır ve protokolle hatıra fotoğrafı çektirdi. Maçın onuncu dakikasında ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Lider Vekili Fazilet Güzelbey, hakem Cüneyt Çakır’a plaket takdim etti.

“Cüneyt hocamız muvaffakiyetin tesadüf olmadığını gösterdi”
Plaket takdim merasiminde açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Fazilet Güzelbey, Cüneyt Çakır’a iştiraki için teşekkür ederek, “Türkiye’nin örnek hakemlerinden Cüneyt Çakır ile beraberiz. Bir kere daha gördük ki hiçbir muvaffakiyet tesadüf değil. Büyük bir çalışmanın, çabanın, vakit ve emek vermenin eseri. Bunu Cüneyt hocamızda da gördük” tabirlerini kullandı.

Cüneyt Çakır: “Bugün his yüklü ve gururluyum”
Plaket takdimi öncesi açıklamalarda bulunan hakem Cüneyt Çakır ise gösterilen misafirperverlik için Gazianteplilere teşekkür ederek, “Böyle bir tertipte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençler geleceğimiz. Ben inanıyorum ki bugün burada bulunan genç atlet kardeşlerimizden biri tahminen ileride dünya starı olacak. Gençlerimiz eğitimlerine devam etsinler, çalışmaktan vazgeçmesinler. Ben bugün çok his yüklüyüm. İki gün sonra son kere alana çıkacağım. Münasebetiyle bu türlü bir tertibi düşünenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Futbol severlerin ağır ilgi gösterdiği şov maçında Gaziantep Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Abdulkadir Gözegir, Gaziantep Gençlik ve Spor Müdürü Muhittin Özbay, Gaziantep Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Yasin Zirve’de tribünden maçı izledi.