İmamoğlu Başkonsoloslarla buluştu

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da misyon yapan Başkonsoloslar ile Beşiktaş...

İmamoğlu Başkonsoloslarla buluştu

İmamoğlu Başkonsoloslarla buluştu - 08/12/2022

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da misyon yapan Başkonsoloslar ile Beşiktaş Kuruçeşme’de kahvaltı programında bir ortaya gelerek yılsonu kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen toplantı, pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamıyordu. İngiltere, Amerika, Kanada, Rusya, İsveç, Avrupa Birliği ülkeleri, Balkan ülkeleri ve çok sayıda ülkenin iştirak sağladığı toplantıda “dostluk ve dayanışma” vurgusu yapıldı.

Başkan İmamoğlu, “2023’te yüzüncü yılını kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bizim unutulmaz liderimiz Atatürk bu ülkenin geleceğine dair optimistliğini şu sözlerle tabir etmişti: ‘Daima milletin sevgi ve itimadına dayanarak daima birlikte ileriye gideceğiz.’ Bu kelamlar aslında her türlü toplumsal ilerlemenin temel dinamiğini de ortaya koyuyor: Hep milletin sevgi ve inancına dayanmak, güç ve meşruiyeti milletten almak… Dünya için de tıpkı şeyi söyleyebiliriz rahatlıkla” dedi.

İmamoğlu Başkonsoloslarla buluştu - 08/12/2022

İstanbul’daki belediyecilik modelinin ‘demokrasi, adalet ve yatırım’ üzerinde yükseldiğini belirten Lider İmamoğlu, “Yerel demokrasi, bir ortada yaşamanın ahlaki ve manevi çimentosudur. Adalet, bir kentte sürdürebilir formda huzuru, barışı ve dayanışmayı sağlamanın tek yoludur. Yatırım, bir kentteki toplumsal ve ekonomik kalkınmanın itici gücüdür ve kesinlikle insani, etrafa hassas, sürdürülebilir bir perspektife sahip olmalıdır. İstanbul’u adil, yeşil ve yaratıcı bir kent yapma maksadımıza lakin daha fazla demokrasi, daha fazla toplumsal adalet ve daha fazla yatırımla ulaşabiliriz” diye konuştu.

Başkan İmamoğlu, 23 kentin inisiyatifiyle geçen yılın Kasım ayında kurulan B40 ağındaki ülke sayısının yeni iştiraklerde 50’nin üzerine çıkacağını söyledi.

İmamoğlu Başkonsoloslarla buluştu - 08/12/2022