Horizon Burning Shores için yeni fragman geldi

Horizon Forbiden West için hazırlanan Burning Shores isimli yeni güncelleme paketi 19 Nisan’da oyuncularla buluşacak....

Horizon Burning Shores için yeni fragman geldi

Horizon Forbiden West için hazırlanan Burning Shores isimli yeni güncelleme paketi 19 Nisan’da oyuncularla buluşacak. Sony ve Guerilla Games, Horizon Burning Shores için çıkışa sınırlı bir süre kalmışken yeni bir fragman paylaştı.

Yeni indirilebilir içerik paketi, Aloy’un hikayesinin bir sonraki bölümünü anlatacak. Fragmanda bir zamanlar Los Angeles’ın da yer aldığı volkanik bir takımada olan “Burning Shores”a (Yanan Sahiller) daha yakından bakmayı sağlıyor. Buna ek olarak, Sony ve Guerilla Games’in geçtiğimiz yıl duyurduğu bölüm sonu canavarı Metal Devil ile yapılacak savaşın nasıl olacağı da fragmanda görülüyor.

Söz konusu bölüm savaşı, Burning Shores güncellemesinin PlayStation 4’e indirilememesinin nedenleri arasında yer alıyor. Horizon Forbidden West’in orijinal versiyonu PlayStation 4’te oynanabiliyor.

Horizon Burning Shores için çok fazla işlem gücü gerekiyor

Horizon Burning Shores hakkında konuşan Horizon Forbidden West’in direktörü Mathijs de Jonge şu ifadeleri kullanmıştı: “Los Angeles ve çevresinin şehir manzarası kalıntıları son derece ayrıntılı şekilde gösteriliyor ve bunun düzgün çalışması için çok fazla işlem gücü ve hızlı akış teknolojisi gerekiyor. Özellikle bir savaş sahnesi için çok fazla bellek ve işlem gücüne ihtiyaç duyuluyor.