Pico, Bilkom Güvencesiyle Türkiye’de

Türkiye’nin başkan teknoloji eserleri distribütörü Bilkom, VR pazarında dünyanın başkan markası Pico ile iş birliğini...

Pico, Bilkom Güvencesiyle Türkiye’de

Türkiye’nin başkan teknoloji eserleri distribütörü Bilkom, VR pazarında dünyanın başkan markası Pico ile iş birliğini duyurdu. Pico’nun endüstriyel alanda maliyetleri düşüren ve hudutları ortadan kaldıran yenilikçi VR tahlilleri artık Bilkom’un yaygın dağıtım ağında satışa sunuluyor.

2023 yıl sonu itibariyle 7 milyar dolarlık küresel pazar hacmine ulaşması beklenen VR tahlilleri, bilhassa kurumsal alanda birçok fırsatı ve yeniliği beraberinde getiriyor. İşletmeler için iş verimliliğini artırmaya yönelik kapsamlı XR tahlilleri ve uygulamaları sunan Pico, maliyetleri azaltarak işletmelerin teknik zorlukların üstesinden gelmesini sağlıyor.

Sağlık, güvenlik, emlak, eğitim, turizm ve cümbüş dallarında faal olarak kullanılan VR tahlilleri, işin geleceğini şekillendiriyor. Bu alanda dünyanın önder oyuncusu olan Pico da hepsi bir ortada XR tahlilleriyle bu dönüşüme öncülük ediyor. Şirketin azamî verimlilik vadeden tahlilleri işletmelerin geliştirme, suram ve idare süreçlerini kolaylaştırıyor. Özelleştirilmiş Sistem Yapılandırması ile işletmelerin gereksinimlerini karşılamak üzere geniş bir denetim ve idare paneli sunan Pico, şirketlerin bölümünde fark yaratacak tahliller üretmesini mümkün kılıyor. Pico’nun güçlü AR-GE gücünün bir yansıması olan eserler, gelişmiş yazılımlar daha fazla hakimiyet ve özgürlük sunuyor.

 2015 yılında kurulan Pico; Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Çin ve Japonya pazarlarındaki operasyonları ile kullanıcıları VR ve İnteraktif CGI (computer generated imagery) deneyimlemelerini sağlayan yenilikçi VR tahlilleri geliştiriyor. 2021 yılında TikTok’un ana şirketi olan ByteDance Ltd tarafından satın alınan Pico, “Kullanıcı odaklı tasarım” prensibiyle tahliller sunuyor.

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, Bilkom’un yeni kategorilerle istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü belirterek “Türkiye’nin dijital ömür koçu olarak Teknolojinin olduğu her yerde Bilkom olarak varız. En âlâ markaları, en yeni teknolojileri Türkiye ile buluşturmaya devam ediyoruz. Sanal gerçeklik tahlillerine dünyadaki talep daima artıyor. Biz de Türkiye’de bu kategoriyi büyütmek için VR kategorisinde dünyanın öncü teknoloji geliştiricilerinden Pico ile güçlerimizi birleştirdik.  Giriş yaptığımız tüm kategorilerde olduğu üzere bu alanda da dala istikamet veren bir marka ile bir ortaya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Pico ile işin geleceğini şekillendirmek, sanayinin dönüşümüne katkı sunmak istiyoruz.” dedi.

Pico’dan Akdeniz, Afrika ve Latin Amerika Satış ve Paydaşlık Yöneticisi Heitor Dias Ferreira Bravi, “VR tahlillerimizle dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin müşterilerine kıymet katmalarını, eğitim, sıhhat, öğretim, cümbüş ve daha birçok alanda iş birliğini geliştirmelerini ve verimliliklerini artırmalarını sağladık. Pico olarak Türkiye’deki varlığımızı Bilkom ile genişletmeye kararlıyız. Türkiye’deki seyahatimizde pazarın aktif ve güçlü oyuncusu Bilkom ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu paydaşlık sayesinde Türkiye’deki işletmeler, iş tecrübelerini simüle etmek, kurumsal ve endüstriyel sistemleri görselleştirmek ve uzaklıktan kaynaklanan mümkün zorlukların üstesinden gelmek için Pico’nun yenilikçi VR tahlillerini kullanabilecekler” dedi.

Bilkom garantisi ile satışa sunulan Pico eserleri ortasında şirketin 2022’nin son çeyreğinde tanıttığı, işletmeler için hepsi bir ortada VR başlığı Pico 4 Enterprise modeline ek olarak G3, NEO 3 PRO ve NEO 3 PRO EYE yer alacak. Tüm eserler sundukları manzara kaliteleri, yüksek çözünürlükleri, kolay kurumları ve ergonomik kullanımları ile dikkat çekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı