Hitit Üniversitesinde mezuniyet coşkusu

HİTİT ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN MEZUNİYET TÖRENİNDE ÖĞRENCİLER, KEPLERİNİ HAVAYA FIRLATARAK MEZUN OLMANIN SEVİNCİNİ YAŞADI.

Hitit Üniversitesinde mezuniyet coşkusu

Hitit Üniversitesi tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı.


Törende bir konuşma yapan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, “Hedefimiz sahip olduğumuz bilgi ve birikimlerle, milletimizin her bir ferdine dokunmak, fayda sağlamak ve geleceğimizi sağlam temeller üzerinde inşa etmektir” dedi.


Hitit Üniversitesi olarak Çorum’a, bölgesine ve ülkemize katma değer sağlayacak önemli projeleri hayata geçirmeyi önemsediklerini dile getiren Rektör Öztürk, “Çorum’un, Hitit Üniversitesinin ve bölgemizin önünü açacak ciddi bir adım attık. Türkiye’de, ’Makine ve İmalat Teknolojileri’ alanında ihtisaslaşan tek üniversite olduk. Amacımız, girişimcilik ekosistemini tabana yayarak bir ürünün katma değerini, ihracattaki verimliliğini, ithal ikamesi olmasını ve altını çizmemiz gereken yerli ve milli üretimde aradığımız boşluğu dolduracak iletişim teknolojisi ve dijital dönüşüm. Bunlarla ilgili olarak altyapımız ve beşeri gücümüzle araştırma ve ürün geliştirme çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Çorum’un, Hitit Üniversitesinin ve öğrencilerimizin geleceğine katkı sunacak önemli projeler yürütüyoruz” şeklinde konuştu.


Yerlilik ve millilik bilincini en önde tutarak ihtisaslaşma alanı çerçevesinde savunma, sağlık ve gıda teknolojileri alanlarında, akademisyenlerimizin danışmanlığında yürüttüğümüz öğrenci projelerinin, her yıl daha arttığını belirten Prof. Öztürk, “Son 2 yılda toplam 57 proje hayata geçirildi. Bu çalışmaların sadece Çorum sanayisi için değil ülkemiz için de önemli kazanımları olacağına inanıyoruz. Hedefimiz, sahip olduğumuz bilgi ve birikimlerle, milletimizin her bir ferdine dokunmak, fayda sağlamak ve geleceğimizi sağlam temeller üzerinde inşa etmektir” ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından üniversiteyi dereceyle bitiren öğrencilere diplomaları protokol üyeleri tarafından verildi. Tören sonunda keplerini fırlatarak mezuniyetin tadını doyasıya yaşayan öğrenciler, ailelerine sarılarak mutluluklarını paylaştılar.