Ferizli MYOda öğrenciler modanın usta ismiyle buluştu

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULUNDA “MODA SEKTÖRÜNDE ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ VE GİRİŞİMCİLİK” ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. MODA TASARIMCISI YAŞARİYE DOĞAN’IN KONUK EDİLDİĞİ PROGRAMDA, ÖĞRENCİLER MODANIN USTA İSMİYLE BULUŞTU.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ferizli Meslek Yüksekokulunda “Moda Sektöründe Üniversite Sanayi İşbirliği ve Girişimcilik” etkinliği gerçekleştirildi. Moda tasarımcısı Yaşariye Doğan’ın konuk edildiği programda, öğrenciler modanın usta ismiyle buluştu.


Tasarım bölüm başkanı Dr. Öğr. Üyesi Pınar Çınar tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Sakarya Dil Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezi (SADEM) hocalarından Dr. Öğr. Üyesi Berrin Sarıtunç’un gerçekleştirdiği etkinlikte, moda tasarımcısı Yaşariye Doğan konuk edildi. Ferizli Meslek Yüksekokulunda gerçekleştirilen programın ardından ise Erenler Kültür Merkezinde “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” çerçevesinde düzenlenen etkinliğe de katılım sağlandı. Programa; Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Zengin ve Halk Eğitim Müdüresi Özge Yalçın’da katıldı.


Moda tasarımcısı Yaşariye Doğan, yarışmaların ve kişisel gelişimin önemine dikkat çekti. Sarıtunç ise, program çerçevesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Program, hediyelerin takdimi ve daha sonra yapılacak projelerin görüşülmesiyle tamamlandı.