Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Haksal: Bizim asıl hedefimiz sağlıklı yaşamı teşvik etmek

Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal, Haberler.com YouTube kanalında hem kesimlerindeki son duruma hem...

Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Haksal: Bizim asıl hedefimiz sağlıklı yaşamı teşvik etmek

Herbalife Nutrition Türkiye Genel Müdürü Ediz Haksal, Haberler.com YouTube kanalında hem kesimlerindeki son duruma hem de kendi şirketleriyle ilgili değerli hususlara ait değerlendirmelerde bulundu.

“KİLO DENETİMİ İLE TANINIYORUZ LAKİN HUDUDUMUZ BU DEĞİL”

Herbalife Nutrition ‘in eser ağı hakkında bilgi veren Haksal, “41 yıllık bir beslenme firması. Türkiye’deki operasyonuna 1998 yılında başladı. Bitkisel protein çerçevesinde kurulmuş ve sonrasında portföyünü genişletmiş bir oluşum.Şu anda 95 ülkede faaliyetlerini sürdürüyor. Farklı eser gruplarımızvar. Herkes bizi kilo denetimiyle tanıyor. Bizim de birinci eser kümemiz bu alanda. Öteki eser kümemiz ise besin destekleri. Üçüncü eser kümemiz ise atlet beslenmeleri ve kozmetik ürünler” dedi.

“HEDEFİMİZ, İNSANLARIN DAHA SAĞLIKLI BESLENMESİNİ SAĞLAMAK”

Haksal, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Herbalife’nin temel sloganı daha sağlıklı ve daha keyifli bir dünya. Bunu yaparken yalnızca yenilikçi eserlerle değil, iş modelimizle de sağlıyoruz. Bu eserleri insanların kullanımına sunan bir firmanın haricinde, insanların beslenme alışkınlıklarını değiştirmek istiyoruz. Bugün bilgiye ulaşmak çok kolay. İnsanların neyin hakikat neyin yanlış olduğunu bilmesinde ıstırap yok lakin insanların beslenmedeki alışkanlıklarını değiştirmek güç olan. Bizim gururla anlattığımız temel kıssa bu.

“BİZİMLE ÇALIŞAN BEŞERLER İÇİN SAĞLIKLI ÖMÜR, ALIŞKANLIK HALİNE GELİYOR”

İnsanlar spor yapmaları gerektiğini, su içmeleri gerektiğini biliyorlar lakin bun uygulamıyorlar. Çok temel bir sorun ortaya çıktı son vakitte, obezite diye. Türkiye obezitede Avrupa’da birinci sırada. Çocukluk yaşlarına kadar inmiş bir obezite var. Müşterilerimizle temas halinde olarak yeteri kadar protein almalarını, su içmelerini ve spor yapmalarını destekliyoruz. Bu alanda dayanak olduğumuzda vakit içinde bireylerin davranışları değişiyorlar. Daha sonra tüm bunlar alışkanlık hale geliyor. ”