4 yılda 83 bin kişiye ücretsiz sağlık hizmeti

Sıhhat alanında yaptığı yatırımlarla ilçede her yıl binlerce şahsa fiyatsız sıhhat hizmeti veren Bayraklı Belediyesi,...

4 yılda 83 bin kişiye ücretsiz sağlık hizmeti

Sıhhat alanında yaptığı yatırımlarla ilçede her yıl binlerce şahsa fiyatsız sıhhat hizmeti veren Bayraklı Belediyesi, donanımlı poliklinikleri ve uzman takımıyla halk sıhhati için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Adalet ve 75’inci Yıl mahallelerinde yer alan sıhhat konutları ile 6 ağız ve diş sıhhati merkezinden son 4 yılda 83 bin kişi faydalandı. Lider Serdar Sandal, “Toplum sıhhatini önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın sıhhati ve huzuru için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

VATANDAŞ MEMNUN

Özel hastaneleri aratmayan kalitesiyle faaliyetlerini sürdüren Bayraklı Belediyesi Sıhhat İşleri Müdürlüğü’ne bağlı kliniklerden son 4 yılda 83 bin 39 vatandaş fiyatsız sıhhat hizmeti aldı. Belediye bünyesindeki sıhhat konutlarının verdiği hizmetler vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Talepler doğrultusunda oluşturulan randevu sistemiyle çalışan hasta nakil ve konutta tabip ziyaretleri de vatandaşların takdirini topladı. Verilen hizmetler kapsamında; muayene, enjeksiyon, pansuman, tansiyon ve açlık kan şekeri ölçme üzere poliklinik hizmetlerinden 15 bin 300 kişi faydalandı. 54 bin 557 diş muayenesi gerçekleştirildi. Kliniklerde 10 bin 385 dolgu, 4 bin 39 diş paklığı, 6 bin 337 diş çekimi yapıldı. 7 bin 616 hasta meskenlerinden alınıp çeşitli hastanelere nakledilirken, belediyeye bağlı tabipler 5 bin 186 hastayı da konutlarında ziyaret etti.

HALK SIHHATİ ÖNCELİĞİMİZ

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, “Ücretsiz sıhhat hizmetlerimizle İzmir’in örnek ilçelerinden biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Halk sıhhati önceliğimiz ve her yurttaşımızın sıhhatini önemsiyoruz. Sıhhat kuruluşlarına gitmekte zorlanan, muayene, tedavi, enjeksiyon yahut pansuman üzere bahislerde takviyeye muhtaçlığı olan tüm ilçe sakinlerimize özel sıhhat kuruluşlarını aratmayacak seviyede fiyatsız hizmet veriyoruz. Onların huzuru, sıhhatlerine kavuşmaları ve memnunlukları bizim için her şeye paha. Kaygımızda, sorunumuzda ve mutluluğumuzda birlikte olmayı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı