Gölcük’ten 3 tır dolusu yardım materyali yola çıktı

Kocaeli’de seferber olan Gölcüklülerin elleriyle taşıdığı 3 tır dolusu yardım materyali zelzele bölgesine yanlışsız yola...

Gölcük’ten 3 tır dolusu yardım materyali yola çıktı

golcuk ten 3 tir dolusu yardim malzemesi yola cikti 1675700887 404

Kocaeli’de seferber olan Gölcüklülerin elleriyle taşıdığı 3 tır dolusu yardım materyali zelzele bölgesine yanlışsız yola çıktı.

KOCAELİ (İGFA) – Gölcük Belediyesi ve Kızılay Gölcük Şubesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok vilayette hissedilen 7.4 büyüklüğündeki sarsıntının akabinde sabah saatlerinde ile yardım kampanyası başlattı.

Yardım duyurusunun yapıldığı birinci anlardan itibaren Gölcüklüler, zelzele bölgesindeki kardeşlerine yardım etmek için seferber oldu. Poşetler ve koliler dolusu yardımı elleri ve araçları ile Gölcük Belediyesi meclis girişine getiren vatandaşlar, yardım materyallerinin paketlenmesinde ve yüklenmesinde de belediye takımlarına yardımcı oldular.

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer ise yardım kampanyasındaki çalışmaları yakından takip etti. Kısa müddette vatandaşların ağır ilgi gösterdiği kampanyada; besin, hijyen ve barınma materyalleri içeren 3 tır dolusu yardım materyali toplandı. Belediye gruplarınca yükleme süreçleri tamamlanan 3 tır, saat 18.00’da sarsıntı bölgesine gerçek yola çıktı.

YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Bölgedeki depremzedelerin gereksinimlerini giderilmesine takviye olmak için başlatılan kampanya ise devam ediyor. Kampanyada; besin, hijyen ve barınma gereçleri içeren yardımlar, Gölcük Belediyesi Meclis Salonu girişindeki Kentsel Dönüşüm ofisi, Gölcük Belediyesi Kavaklı Kongre Sarayı, Değirmendere Çınarlık Meydan’da bulunan Gölcük Belediyesi Sanat Merkezi’nde toplanacak. Yardım etmek isteyen vatandaşlar, belirlenen toplama noktalarına yardımlarını ulaştırabilecek.

13 1675700894 700