Fenerbahçe yönetiminden yankı uyandıracak hareket! Seçimi protesto edecekler

Haber Global’den Sercan Hamzaoğlu’nun haberine nazaran, Fenerbahçe idaresi TFF seçimlerinde öbür bir aday çıkmazsa seçimi...

Fenerbahçe yönetiminden yankı uyandıracak hareket! Seçimi protesto edecekler

Haber Global’den Sercan Hamzaoğlu’nun haberine nazaran, Fenerbahçe idaresi TFF seçimlerinde öbür bir aday çıkmazsa seçimi protesto edecek.

2 FORMÜL VAR

İlk formül, Ali Koç idaresindeki delegeler genel konseye katılmayarak Mehmet Büyükekşi’nin adaylığını protesto edecek. İkinci formül ise, genel heyete iştirak gösterip kürsü konuşmalarıyla protestoya devam edilmesi olacak. Bu formül uygulanırsa da Fenerbahçeli delegeler oy kullanmayacak.

FENERBAHÇE KULÜBÜNDEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Fenerbahçe Kulübü, Mehmet Büyükekşi’nin adaylığının sorgulanması gerektiği üzerine açıklama yayımlamıştı. Fenerbahçe resmi internet sitesinden yapılan açıklamada:

“TFF Lider Adayı Mehmet Büyükekşi’nin, lider seçilmiş üzere bir eda ile yaptığı basın açıklamasına istinaden; Öncelikle net ve sarih bir biçimde bilinmesini isteriz ki kulübümüzün Türk Futbolunda hain FETÖ mevcudiyetine karşı göstermiş olduğu hassasiyet tüm ülkemizin malumudur. Çünkü, kulübümüz, 3 Temmuz 2011’de hain FETÖ’nün saldırısına uğramış, hem sportif hem de mali açından telafisi mümkün olmayan ziyanlara uğramıştır. Bu örgütün tüm şiddetli taarruzlarına karşın verdiği asil çaba ile Kulübümüz hem tarihe geçmiş hem de devletimizin takdirlerine layık olmuştur.

Hal bu türlü iken bizim meselemiz bireylerle değil, büsbütün ilkesel bazda ve geçmişte yaşananlardan edindiğimiz deneyimlerden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda Türk futbolunda adil rekabet ismine risk teşkil edebilecek konularda geçmişte olduğu üzere bugün de sessiz kalmamız beklenmemelidir.

Bu inanç ve anlayışla şu soruları kamuoyunun dikkatine getirmek isteriz:

1- Kamunun rastgele bir durumuna vazife ataması yapılırken ilgili kişi ve aile mensupları dahil olmak üzere son derece ayrıntılı bir geçmiş taraması yapılmaktadır. Kelam konusu Türk futbolu olduğunda bu istikamette bir hassasiyetin gösterilmemesi makul müdür?

2- FETÖ’den yargılanma süreci devam eden bir şahsın yakın bir aile ferdinin TFF Lideri olmasının oluşturacağı soru işaretleri, göz arkası edilebilecek bir öge mudur?

3- Hal böyleyken TFF Başkanlığı vazifesine seçilmeniz halinde bu konunun suistimal edilerek size karşı kullanılması durumunda adil, şeffaf ve her kulübe eşit uzaklıkta durma prensiplerini uygulamanız risk altında olmayacak mıdır?

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak büsbütün inanç erozyonu yaşanmış olan futbol ikliminde adil rekabet koşullarını olumsuz etkileyecek en ufak bir tartışmalı ortama tahammülümüzün olmadığını vurgulamak isteriz. Son olarak bugünkü açıklamasının bir kısmında ‘TFF’ye baskı kurmak, kulüp stratejinizin bir kesimi olabilir’ diyen Mehmet Büyükekşi’ye;

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futbolu ve TFF odağındaki yaklaşımımızın; “hiçbir kaide altında kimseye ve hiçbir kulübe ayrıcalık gösterilmemesi, her kulübe eşit arada durulması” olduğunu, kısa bir medya taraması ile görebileceğini vurgulamak isteriz. Şayet bu açıklamamıza karşılık verilecek ise bunun üstte sorduğumuz sorulara da yanıt olacak nitelikte bir açıklama olmasını ehemmiyetle rica ederiz”