Giresun Bulancak Belediyesi’ne ‘Sağlığı Geliştiren Belediye’ sertifikası verildi

Giresun‘da Bulancak Belediyesi’ne, “Sağlığı Geliştiren Belediye” sertifikası verildi. İl Sıhhat Müdürü Muhammet Bulut, belediye binasında...

Giresun Bulancak Belediyesi’ne ‘Sağlığı Geliştiren Belediye’ sertifikası verildi

Giresun‘da Bulancak Belediyesi’ne, “Sağlığı Geliştiren Belediye” sertifikası verildi.

İl Sıhhat Müdürü Muhammet Bulut, belediye binasında düzenlenen merasimde, Bulancak Belediye Lideri Başkan Recep Yakar’a “Sağlığı Geliştiren Belediye” sertifikasını takdim etti.

Fiziksel hareketsizliğin değerli bir halk sıhhati sorunu olduğuna dikkati çeken Bulut, bu nedenle ömrün her alanında hareketsizlikle çaba etmek gerektiğini vurguladı.

Bulut, toplumda fizikî aktivite seviyesinin arttırılmasının çok bölümlü bir yaklaşım gerektirdiğini söz ederek, “Bir yandan toplumun bilgi seviyesini ve farkındalığını arttırırken, bir yandan da bireylerin tertipli fizikî aktivite kazanmasını sağlayacak ortamı oluşturmak gerekmektedir.” dedi.

Başkan Yakar ise bu türlü bir projede birinci sertifikaya layık görülmekten memnunluk duyduğunu lisana getirerek, Bulut ve proje takımına teşekkür etti.

Proje kapsamında ilçede bisiklet yolları, yaya yollarının ışıklandırılması, kaldırımların genişletilmesi, yeşil alan ve çocuk parklarının artırılması ve bu alanlarda erişkinlerin de fizikî aktivite yapmalarına yönelik düzenlemeye gidildi.

Kaynak: AA / Muzaffer Şahin – Sıhhat