Gerçek tabloyu gören Adım Farah dizisi hayranları ‘bu nasıl olur’ diye isyan ediyor!

2 CsaHaber.com/Detay – Yurt dışında milyonlarca izleyiciyi etkisi altına alacak bir dizi düşünün ama Türkiye’de...

Gerçek tabloyu gören Adım Farah dizisi hayranları ‘bu nasıl olur’ diye isyan ediyor!
2

CsaHaber.com/Detay – Yurt dışında milyonlarca izleyiciyi etkisi altına alacak bir dizi düşünün ama Türkiye’de seyirci tarafından izlenmeyen bir dizi… Dizinin adı bu, benim adım Farah… Engin Akyürek ve Demet Özdemir herkesle tanışıyor heyecan verici bir projede, ancak yerel izleyici heyecanlı. Serinin ne kadar yatırım yaptığı göz önüne alındığında pek iyi değil.

Adım Farah dizisine yurt dışında büyük ilgi var ve projenin uluslararası satışları için büyük umutlar var. Engin Akyürek ve Demet Özdemir’in hayranları da sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Adım Farah, özellikle Türkiye dışındaki farklı bölgelerdeki Türk dizi hayranları için harika bir proje. Ama bakın, yerli seyircide aynı görüntü yok. Reytinglere bakıldığında bile Fox’un ‘Adeem Farah’ dizisini final yapmamasına şaşıranlar oldu.

Yani niye bu gerçekleşti? Engin Akyürek ve Demet Özdemir’in etkileyici işbirliği, yoğun uyumu ve yüksek enerjisi sosyal medyaya da yansıdı. Milyonlarca insan onları takip ediyor, her hafta büyük bir etkileşim dalgası oluyor ama “Adım Farah” reytingleri düşmeye devam ediyor.

Bu sezon final yapacak olan dizinin 14. bölümünü 31 Mayıs’ta yayınlayacağı ve 26 bölüm ekranda kalma garantisi olduğu bildirildi. Bunun nedeni ise yurt dışı satışları gibi görünüyor.

Yine de dizinin 24 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan 13. bölümü için reytinglere bakmakta fayda var. Görenler gözlerine inanamadı. Fox yetkilileri, dizinin izleyici kaybı karşısında tartışmalı bir şekilde şaşkına döndü.

Adım Farah’ın ikinci sezon için uzatma kararı net ama reyting bilgileri yaz döneminde projeyi kurtarmak için yazar ve yapım ekibinin çok güçlü bir katkı yapması gerektiğini gösteriyor.

Dizinin 13. bölümü, tüm sahipleri kategorisinde dokuzuncu oldu. AB kategorisinde de altıncı sırada yer alıyor. İlk on içinde yer almasına rağmen, reytingler üçlü oranın bile altına düştü. Yani durum vahim.

Ayrıca ABC1 kategorisinde ortalamanın üzerinde sonuçlar elde eden “Adım Farah” dizisi ile beşinci sırayı elde etti. Bununla birlikte, kategoriye olan ilgi de azalıyor gibi görünüyor ve üçlü dereceli alarm zilleri çalıyor. Dizinin pek çok hayranı 14 bölümlük sezon finalini memnuniyetle karşıladı çünkü bazıları dizinin birkaç hafta daha devam etmesi durumunda ikinci sezonun daha az olası olacağından endişeleniyordu.

Dizinin pek çok hayranı “Bu nasıl olur?” diye soran oyuncu, daha şimdiden çok ciddi bir düşüş yaşayan dizinin reytinglerine inanamadığı yorumlarını paylaştı. Gerçekten de hikayesi, çekim kalitesi ve oyuncu kadrosu düşünüldüğünde bu reytingler Adeem Farah dizisi için utanç verici.

Şunlar da hoşunuza gidebilir