FTX CEO’su, Kripto Kurtarma Girişimi Hakkında Konuştu

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto şirketlerine yaptıkları yardımlar hakkında konuştu. SBF, bazı kripto şirketlerini kurtarmak...

FTX CEO’su, Kripto Kurtarma Girişimi Hakkında Konuştu

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto şirketlerine yaptıkları yardımlar hakkında konuştu.

SBF, bazı kripto şirketlerini kurtarmak için bulundukları girişimlerde yaklaşık 1 milyar dolar harcadıklarını ifade etti.

FTX CEO’su, Kripto Şirketlerine Yapılan Yardımlardan Bahsetti

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, yapmış oldukları yaklaşık 1 milyar dolarlık yardımların bazılarının, şirketleri için karlı sonuçlanmayacağını söyledi.

SBF’ye göre Bitcoin’in aniden yaşadığı düşüşle tüm kripto sektörünü çöküşe sürüklemesinin ardından FTX, batmaya başlayan şirketlere yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapmaya karar verdi.

SBF, yatırım yaptıkları şirketlerin bazılarının kendilerine kar getireceğini söylese de, bazı yatırımlardan zarar edebileceklerini vurguladı. Bu şirketler arasında yer alan Voyager Digital, Alameda Research’ten aldığı 485 milyon dolara karşın Temmuz ayında iflasını açıkladı.

FTX’ten kredi alan bir diğer şirket ise BlockFi oldu. BlockFi, satın alma opsiyonuyla birlikte 400 milyon dolarlık bir kredi almayı kabul etti. SBF’ye göre BlockFi’ın son derece güçlü bir ekibi ve oldukça iyi işleyen bir işi vardı. İhtiyaçları olan tek şey paraydı.

SBF, bu yatırımları yaparken tek amaçlarının para kazanmak olmadığını vurguladı. Bir diğer amaçlarının da zor durumda kalan kripto şirketlerini desteklemek olduğunu belirtti.