FINRA, Kovulan Kripto Çalışanlarını İşe Almak İstiyor

FINRA CEO’su Robert Cook’un yakın zamanda kripto para birimi şirketleri tarafından işten çıkarılanlara bir mesajı...

FINRA, Kovulan Kripto Çalışanlarını İşe Almak İstiyor

FINRA CEO’su Robert Cook’un yakın zamanda kripto para birimi şirketleri tarafından işten çıkarılanlara bir mesajı var: Onu aramalarını istiyor.

Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu (FINRA), birkaç kuruluş üyesinin dijital varlık ticaretine ilgi göstermesinin ardından kripto para birimine daha fazla katılım için hazırlanıyor. Cook Salı günü bir endüstri konferansında yaptığı açıklamada, federal kurumlar piyasa koruma önlemlerini düşünürken FINRA’nın dijital varlık piyasalarını denetlemede bir rol oynamayı beklediğini bildirdi.

Cook, FINRA’nın düzinelerce üyesini kripto para ticareti için onayladığını söyledi. Kaynakları ve personeli bir kenara bırakarak, hükümet dışı gözlemci, blok zincirler arasında pazarlar arası gözetim gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini araştırdığını ifade etti. Cook ayrıca kripto şirketleri tarafından yakın zamanda işten çıkarılan çalışanları kendisini aramaya bile teşvik etti. Düşen kripto para piyasası, Coinbase, Gemini, BitMEX, Buenbit ve Bitso dahil olmak üzere büyük kripto borsalarında işten çıkarmaları tetikledi.

Bu arada FINRA’dan Cook, kovulan blok zinciri endüstrisi çalışanlarına seslenen tek isim değil. Kripto girişimcisi Justin Sun Salı günü attığı bir tweette firmalarının TRON, Poloniex, BitTorrent, USDD, APENFT, JUST Foundation ve SunIO’nun aktif olarak işe alım yaptığını söyledi.

Binance ayrıca 2.000 açık pozisyonu olduğunu söylerken, Kraken bir blogda küresel işe alım baskısını işaretleyerek bu yıl 500’den fazla pozisyonu doldurma planlarını doğruladı.