EÜTF Hastanesi her alanda “A Plus” kalitede hizmet veriyor

Bölgenin sıhhat üssünde; 706 nakil,  414 bin 215 ameliyat yapılırken,  4 milyon 464 bin 698...

EÜTF Hastanesi her alanda “A Plus” kalitede hizmet veriyor

Bölgenin sıhhat üssünde; 706 nakil,  414 bin 215 ameliyat yapılırken,  4 milyon 464 bin 698 hastaya da poliklinik hizmeti sunuldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, son yıllarda yapılan yatırımlarla İzmir’e ve Ege Bölgesi’ne A Plus kalitede hizmet sunuyor. Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dayanaklarıyla EÜTF Hastanesi, pandemi devri dahil son 4 yılda şifa dağıtmayı sürdürdü. Hastanede; poliklinikten ameliyatlara, acil servis hizmetinden organ nakline kadar pek çok alanda son teknolojik aygıtlarla nitelikli sıhhat hizmeti hastalarda buluştu.

EÜTF Hastanesine Sıhhat Bakanlığınca A Plus statüsü verildiğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Göreve geldiğimiz günden itibaren hastanemize özel değer göstererek, hem Cumhurbaşkanımızın da takviyesi ile borçlarımızı kapattık hem de son teknoloji aygıtları ve çağdaş klinikleri hizmete sunduk. Türkiye’nin referans sıhhat kurumları ortasında yer alan hastanemizde bilhassa son 4 yılda yaşanan değişim, milletlerarası hastaların da bizleri tercih etmesine sebep oldu. Kelam konusu dört yılda Hastanemiz; 4 milyon 464 bin 698 hastamıza poliklinik hizmeti sundu. 804 bin 167 vatandaşımız acil servis hizmetimizden faydalandı. Bu mühlet içinde bilindiği üzere bir Covid-19 pandemisi de yaşadık. Pandemi sürecinden alnı ak formda çıkan hastanemiz, 54 bin 852 Covid hastasını tedavi etti. Alanlarında uzman cerrahlarımız, 414 bin 215 ameliyat gerçekleştirdi. Yeniden bu mühlet zarfında 6 bin 526 turist, çeşitli nedenlerle hastanemizde tedavi gördü. Yaşadığımız acı İzmir sarsıntısında de hastanemiz, gereksinimin neredeyse yüzde 100’ünü karşılayarak bu süreci de başarılı bir formda tamamladı” diye konuştu.

“Nakillerle hastalara ikinci bahar”

EÜ Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezinin de takviyesiyle Tıp Fakültesi hastanesinde başarılı nakillere imza atıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Budak, “Türkiye’nin en kıymetli organ nakil merkezlerinden birisi olan Üniversitemizde, başarılı hekimlerimizce gerçekleştirilen nakiller, pek çok vatandaşımıza ikinci baharı yaşama bahtını verdi. Son dört yılda Hastanemizde; 13 kalp, 11 akciğer, 193 karaciğer transplantasyonu, 89 limbal kök hücre nakli, 195 hematopoiteik hücre nakli, 25 haploiendik nakil, 4 kordon kanı nakli ve 176 otolog hematopoiteik hücre nakli gerçekleştirildi. Üniversitemiz, başarılı organ nakli operasyonlarıyla dünya çapında isminden kelam ettirirken, organ bağışına yönelik aktiflikleri ile birebir vakitte bu mevzuda farkındalık yaratıyor” dedi.

Prof. Dr. Budak, “Kentimize ve Bölgemize nitelikli sıhhat hizmeti sunmaya bugün olduğu üzere gelecekte de devam edeceğiz. Tam akredite bir araştırma üniversitesi olmanın sorumluluğu ile sıhhat alanına yönelik bilimsel çalışmalarımız, yatırımlarımız ve daima güzelleştirme gayretlerimiz sürecek. Sıhhat Turizminde de ülkemizin değerli merkezlerinden birisiyiz. Hali hazırda yurt dışından pek çok hasta Üniversitemizde şifa buluyor. Başarılı akademisyenlerimiz, Türkiye’de ve dünyada ilk’leri ve en’leri gerçekleştiriyorlar. Tüm çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı