Esra öğretmenin sevinç gözyaşları! Yaptığı çağrı karşılık buldu, onlarca öğrencinin yüzü güldü

Mardin‘in Kızıltepe İlçesi Akçapınar Köyü’nde öğretmenlik yapan Esra Boyraz, basından takip ettiği Tuzla Gönül Elleri...

Esra öğretmenin sevinç gözyaşları! Yaptığı çağrı karşılık buldu, onlarca öğrencinin yüzü güldü

Mardin‘in Kızıltepe İlçesi Akçapınar Köyü’nde öğretmenlik yapan Esra Boyraz, basından takip ettiği Tuzla Gönül Elleri Çarşısı’nın uygunluk çalışmalarını okuluna da getirmek istedi. Boyraz, okulu ve öğrencileri için isteklerini Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı’ya iletti. Lider Yazıcı’nın talimatıyla Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı çalışmalara başladı. Almanya’da konseyi Wefa Toplumsal Yardım Tertibi da sürece dahil oldu.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Esra öğretmenin, okulu için isteklerinin tamamı yerine getirildi. Esra öğretmenin davetine icabet eden Lider Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı Kurucusu Dr. Fatma Yazıcı,Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Wefa Memleketler arası İnsani Yardım Tertibi Genel Lideri Musab Aydın, Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı ve beraberlerindeki heyet Esra öğretmenin okuluna bir ziyaret gerçekleştirdiler. Kendisine uzatılan mikrofona yaşadıklarını anlatan Esra öğretmen gözyaşlarını tutamadı.

40 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE SETİ VERİLDİ

Yapılan tertip kapsamında 40 öğrenciye kırtasiye seti verildi. Okula bir zeka sınıfı kazandırıldı. Okulun bakım ve tamiratı gerçekleştirildi. Çocuklarla tek tek ilgilenen Lider Yazıcı, öğrencilerle sohbet etti, zeka sınıfında çocuklarla satranç oynadı.

“BURADAKİ UYGUNLUĞUN BAŞLANGICINI ESRA ÖĞRETMEN YAPTI”

Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı, Akçapınar’a İstanbul’un Doğu Yakası Tuzla’dan geldiklerini, uygunluğun kurucu ve çok değerli his olduğunu tabir ederek; “Buradaki uygunluğun başlangıcını Esra öğretmen yaptı. Ona çok teşekkür ediyorum. Gönül Elleri Çarşımız ve Wefa Memleketler arası İnsani Yardım Vakfı süreci tamamladılar. Bu okulda okuyan öğrenciler, pirinç levhalarda gördükleri iletilerden yeterlilik dersi çıkaracaklar. Bu okuldan bundan sonra düzgünlüğün yayılacağını, çok değerli yöneticilerin çıkacağını, çıkan bu yöneticilerin güzellikte her vakit aracı olacağını ve yeterlilik için uğraş eden jenerasyonlar oluşacağına inanıyorum” formunda konuştu.

ESRA ÖĞRETMEN: GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIM

Akçapınar İlkokulu öğretmeni Esra Boyraz, “İstanbul Tuzla Belediyesi ile bir gönül bağımız oluştu. Kendilerinin Gönül Elleri Çarşısı’nı basından takip ediyorduk. Daha sonra talihimizi denemek istedik ve talepte bulunduk. Talebimiz Liderimize kadar ulaştı. Sağolsun bizimle kendisi şahsen ilgilendi. Taleplerimizden çok daha fazlasını gerçekleştirdiler. Buraya davet ettik ve buraya kadar geldiler. Bizim göremediğimiz eksiklikleri görerek onaracaklarını söylediler. Burada çok sıkıntı kaidelerde çalıştığımız için bu türlü bir atmosferi hayatta hayal edemezdim. Bu kadar kalabalık bir takımı bu kadar dolu dolu bir biçimde gördükten sonra çok duygulandım. O zorlukların hepsi bitti. Bu cins takviyeler hem öğretmenlere moral hem de öğretmenlere motivasyon oluyor” dedi.