Elon Musk’tan Trump’ın sosyal medya plaformu Truth Social’a isim önerisi: Trumpet

ABD’li Milyarder Elon Musk, eski ABD Lideri Trump’ın kendi toplumsal medya platformu olan Truth Social’in...

Elon Musk’tan Trump’ın sosyal medya plaformu Truth Social’a isim önerisi: Trumpet

ABD’li Milyarder Elon Musk, eski ABD Lideri Trump’ın kendi toplumsal medya platformu olan Truth Social’in ismi ile alay etti. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, eski ABD Lideri Donald Trump‘ın AppStore’da en çok indirilen uygulama olan Truth Social platformu için yeni bir isim önerdi.

“TRUMPET” ÖNERİSİ

Apple Store’un ‘En Düzgün Listeler’ listesinde birinci sırayı alan Truth Social’ı gösteren bir ekran manzarası paylaşan Musk, platformun isminin İngilizcede ‘trompet’ manasına gelen ‘Trumpet’ olarak değiştirilmesini önerdi.

“TWİTTER TABİR ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SANSÜRLEDİ”

Daha evvel Musk, “Truth Social var zira Twitter tabir özgürlüğünü sansürledi” açıklamasında bulunmuştu. Geçen yıl ocak ayında yaşanan Kongre baskınının akabinde Facebook, Twitter ve öbür internet platformları, Trump’ın hesaplarını kapatmıştı. Trump ise akabinde, Truth Social isimli kendi toplumsal medya platformunu başlattı.

TRUMP, TWİTTER’A DÖNMEYECEK

Elon Musk’ın Twitter’ı almasının akabinde uygulamadan atılan eski ABD Lideri Donald Trump ise Twitter’a dönmeyeceğini söyledi. Trump, kendi toplumsal medya uygulaması Truth’u kullanmaya devam edeceğini tabir ederek, “Umarım Elon Twitter’ı geliştirmeler yapmak için satın almıştır. O âlâ bir adam fakat ben Truth’ta kalmaya devam edeceğim” dedi.